Adapazarı'nda bir doğalgaz görevlisinin, sayaç okumadan "borcunuz yoktur" yazılı fatura çıkardığı iddiası gündeme geldi. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, görevlinin zile basmadan ve sayaç okuması yapmadan faturayı bıraktığı görülüyor.

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Cihan Alemdar, konuyla ilgili HALK54'e açıklamada bulundu.

Ferizli Belediyesi seçimlerinde neler yaşandı! Ahmet Soğuk anlattı ama Cumalı ikna olmadı Ferizli Belediyesi seçimlerinde neler yaşandı! Ahmet Soğuk anlattı ama Cumalı ikna olmadı

Bu olayın mahallede birden fazla kişi tarafından yaşandığını ve vatandaşların fatura gelmeyince doğalgaz yakmadıklarını zannettiklerini söyleyen muhtar Alemdar, "“Benim azam yaşadı bu olayı. Konuyla ilgili şikayette de bulundu. Çünkü evinde kamera vardı. İnsanlar şimdi fatura çıkmayınca zannediyor ki ben doğalgaz yakmadım, halbuki ki yaktı. Bunun bir bedeli var. Nasıl fatura çıkmıyor. Evde yoksunuz, kapıyı açmadınız diye bir ibare bırakarak faturayı bırakıyor. Halbuki kameraya bakıyoruz onu okumaya gelen vatandaş zile dahi basmıyor, faturaları öyle çıkarıyor. Şimdi vatandaşlar fatura çıkmayınca seviniyor gibi oluyor bizim Türk milletinde böyle bir algı var. Bana da 6-7 tane komşularımızdan mahallemizde ‘ya muhtarım böyle bir olay var bize fatura gelmedi’ dedi. Yani burada ince bir hesap var gibi geliyor bana. Çünkü devletin tahsis ettiği yüzde 25 bir indirim var, bu fatura çıkmadı zannedilerek öbür aya aktarılınca vatandaş yüzde 25 indirimden istifade etmeden öbür ayda bedelini ödeyecek. Yetkililerin bu konuda hassasiyet göstermelerini rica ediyoruz." dedi.