Nurettin Eryılmaz-Fuat Koçer

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Ulusal TV'ye yaptığı açıklamada Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek ve yakın zamanda partiye katılan Ethem Sancak’ın Suriye’ye giderek gayri resmi olarak Beşar Esad ile görüşeceğini ifade etti.

Beşar Esad'la görüşeceğini söyleyen Doğu Perinçek, yapılacak oturumdan Rusya'nın haberi olduğunu ve desteklediğini belirtti.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Ethem Sancak'ın Şam'da Esad ile görüşmeye gideceğinin açıklanmasıyla ilgili olarak, "Bahsettiğiniz birkaç kişinin Şam'a gitmesinin bana göre hiçbir anlamı yok. Eğer bunlar hükümet ortağıysa Sayın Erdoğan çıksın açıklasın" dedi

Halk54.com sokakta vatandaşlara ‘Doğu Perinçek ve arkadaşlarının Suriye gitmesi mülteci dönüşü için bir süreç başlatır mı?’ diye sordu. Vatandaşlar seçim üzeri böyle bir gelişmenin inandırıcı olmayacağını söylerken AK Parti’yi destekleyen seçmenler ise Suriyelilerin savaş bitmeden güven oluşmadan gitmemeleri gerektiğini ifade etti.

Zaman zaman vatandaşlar arasında uzun süreli ekonomi ve Amerika’nın bölge politikaları üzerinde konuşulurken, Doğu Perinçek’in ziyaretinin bir faydası olmayacağını belirttiler.