Duran, mesajında gazetecilerin demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu belirterek, "Gazeteciler, halkın haber alma hakkını yerine getiren, toplumun gözü ve kulağıdır." dedi.

Mesajında, gazetecilerin toplumu doğru bilgilendirilmesi ve kamuoyunun oluşturulmasında önemli bir rol oynadığını belirten Duran, "Demokrasiye ve millet iradesine sahip çıkan, ülkemizin milli ve manevi değerlerine saygılı, gazetecilik mesleğini tarafsız ve ilkeli bir şekilde icra eden değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar dilerim." ifadelerine yer verdi.

Duran mesajında, Büyükşehir Belediye Başkanı olması durumunda basın mensuplarıyla işbirliği içinde çalışacaklarını belirterek, şehrin sorunlarının çözümünde ve kalkınması için elbirliğiyle çalışacaklarını da vurguladı.

Alemdar: “Kuzey sahilleri yeni projelerle turizmin gözde merkezleri arasında olacak” Alemdar: “Kuzey sahilleri yeni projelerle turizmin gözde merkezleri arasında olacak”

Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Rıdvan Duran'ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı şöyle:

"Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, halkın haber alma hakkını yerine getiren, toplumun gözü ve kulağıdır. Gazeteciler, toplumu doğru bilgilendirilmesi ve kamuoyunun oluşturulmasında önemli bir rol oynarlar.

Demokrasiye ve millet iradesine sahip çıkan, ülkemizin milli ve manevi değerlerine saygılı, gazetecilik mesleğini tarafsız ve ilkeli bir şekilde icra eden değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Büyükşehir Belediye Başkanı olmam durumunda basın mensuplarıyla işbirliği içinde çalışarak, şehrin sorunlarının çözümü ve kalkınması için elbirliğiyle çalışacağız."