Düzce 5 ayrı ikamette yapılan hırsızlık olayının şüphelisi 4 kişiden ikisi Bursa’da düzenlenen operasyonla yakalandı. Beş ayrı adrese yapılan baskında çalıntı silah ve çalıntı olduğu değerlendirilen ziynet eşyası ele geçirildi.

Düzce’nin Beyciler, Hamidiye, Kültür ve Fevzi Çakmak mahallesinde 5 ayrı evde hırsızlık olayı yaşandı. Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri Beyciler Mahallesi’nde 15 bin TL, Hamidiye Mahallesi’nde 15 bin TL, Kültür Mahallesi’nde 80 bin TL değerinde ziynet eşyası çalınması, Kültür Mahallesi’nde bin 740 TL nakit paranın çalınması ve Fevziçakmak Mahallesi’nde 20 bin TL değerinde ziynet eşyası ve polis memuruna ait beylik silahının çalınması olayını aydınlatmak ve hırsızları yakalamak için çalışma başlattı. Yapılan çalışma ile hırsızların Bursa’da olduğunun tespiti üzerine Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ile ortak çalışma yapıldı. Yapılan operasyonda hırsızlık şüphelisi olduğu değerlendirilen 4 kişi tespit edildi.

Hastane önünde kan aktı! Bir kişi silahla vuruldu Hastane önünde kan aktı! Bir kişi silahla vuruldu

Konu ile ilgili olarak Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre hırsızlık olayına karışan 4 şüpheliden ikisinin yakalandığını belirterek “Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturmada; çalışmalar neticesinde olayları gerçekleştirdikleri tespit edilen E. N. B., H. Ö., Z. Ö ve suça sürüklenen G.U. çocuk isimli şahısları yakalamaya yönelik Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü ile koordineli çalışma yapıldı. Bursa’da 5 ayrı adreste eşzamanlı olarak yapılan çalışmalarda şüphelilerden E. N. B. ve G. U. yakalamış olup adreslerde yapılan aramada çalıntı olduğu değerlendirilen bir miktar ziynet eşyası ve bahse konu silah ele geçirildi. Yakalanan şüpheliler Bursa ilinden Düzce iline getirilerek mevcutlu olarak Cumhuriyet Savcılığında hazır edilip tutuklamaya sevk edilmiştir" dedi.
Başsavcı Yasin Emre, diğer şüphelileri yakalaması çalışmanın devam ettiğini bildirdi.