Fuat Koçer  / Nelab Ansarı

Resmi Gazete’de yayılandan düzenlemeyle ekmek ve simit fiyatı il genelinde oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirilecek. Bununla ilgili Ticaret Bakanlığı'nın olumlu görüşü alındıktan sonra fiyat onaylanacak.

Gündemin ve sokağın nabzını tutmayı sürdüren Halk54.com ekibi, ekmek ve simit fiyatlarındaki yeni düzenlemeyle ilgili sokakta Sakaryalı vatandaşlara mikrofon uzattı. 

Yeni düzenlemeyle ilgili HALK54 mikrofonuna konuşan Sakaryalı vatandaşlar, "Uygulama güzel sadece ekmek ve simitte olmamalı. Market ve diğer ürünleri de kapsaması gerekiyor. Aylıklar artmasın ama temel ihtiyaç ürünlerin fiyatı da artmasın, bunun önüne geçsinler." derken, bazı vatandaşlar "Bu uygulama için çok geç kalındı." diyerek bundan sonra daha sıkı bir şekilde zam artışların önüne geçilmesi için düzenleme istediler.

Çark Caddesinde görüşlerini belirten bir çiftçi "Geçtiğimiz yıl buğday fiyatı düşüyordu ekmek fiyatı artıyordu bu nasıl oluyor. Üreten çiftçi ama kazanan onlar değil." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz duyurdu! Emekliler için özel çalışma yolda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz duyurdu! Emekliler için özel çalışma yolda

Bir bayan kuaför ise "Ekmek simit için yapılan bu uygulama iyi ama her şeye zam geliyor hep zordayız işimiz kazancımız azaldı, zamlar durdurulsun ” diye konuştu.