Kaynarca'nın Yeşilova Mahallesi'nde yaklaşık bir sene önce elektrik hatlarının yenilenmesinin ardından bölge sakinlerinin kabusu başladı.

Yeşilova ve çevre mahalleleri kapsayan altyapı çalışmasının tamamlanmasının ardından iddialara göre bölgede her gün elektrik kesintisi yaşanmaya başladı.

Sıklaşan kesintiler sebebiyle ev ve işletmelerdeki bir çok beyaz eşyanın bozulduğu belirtilirken son zamanlarda artan kesintiler ve faz değişimleri sebebiyle Yeşilova Mahallesi'nde bulunan iki tavuk kümesinin elektronik cihazları da bozuldu.

Fenomen soruşturmasında 17 kişi tutuklandı Fenomen soruşturmasında 17 kişi tutuklandı

Kenan Kabil'e ait tavuk kümesinde bulunan elektronik bilgisayarların yedeklerinin de kesinti ve dengesiz akımlar sebebiyle arızalanınca kümesin havalandırma sistemi devre dışı kaldı. 

Kümeste bulunan 19 bin tavuktan 17 bin 500'ünün telef olduğunu belirten işletme sahibi Kenan Kabil "Bütün sistemlerimiz bozuldu kalan bin 500 tavuk da fazla yaşamaz, onlar da telef olacaktır" dedi. Ayrıca elektrik kesintilerinden kaynaklı arızalar sebebiyle komşu kümeste 12 bine yakın tavuğun telef olduğu öğrenildi.

Kümeste telef olan binlerce tavuğu traktör kasalarıyla boşaltan Kabil 1 milyon liradan fazla zararının olduğunu ifade etti.
medyabar