İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun il dışına çıkarken vekaletini CHP’li Hüseyin Aksu yerine İYİ Partili Akın Gürkan’a bıraktı. Ulusal basında bir süre gündem olan ve “İyi Parti – Ekrem İmamoğlu” flörtü olarak da bir ara yorumlanan konuyla ilgili olarak gazeteci Hüseyin Cumalı’nın sorusunu CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç yanıtladı.

Gazeteciler Soruyor isimli tartışma programına canlı yayınla katılan ve gündeme dair bir çok önemli açıklama yapan Özkoç, TV264 ekranlarında bu kritik soruyu da cevapladı. 

NE OLMUŞTU!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 2 günlük şehir dışı ziyaretinde başkan vekaletini CHP'li Hüseyin Aksu'dan alarak İYİ Partili Akın Gürkan'a bıraktı. Bir anda krize dönen olayda İmamoğlu'nun bu kararını CHP'liler tarafından tepkiyle karşılandı.

İmamoğlu tarafından ilgili makamlara gönderilen yazıda ise “11.06.2022, 12.06.2022 tarihleri arasında 2 gün il dışında olacağımdan, bu süre zarfında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Vekaleti görevi, Meclis Üyesi Sayın Akın Gürkan tarafından yürütülecektir” denmişti.