Müge Anlı ile Tatlı Sert programında işlenen Erdal Sakız cinayetinde yeni gelişmeler yaşandı. Müge Anlı canlı yayında Ersin Koç'un kızıyla ilgili yapılan görüşmede "Babamın adını vermek zorunda kaldım, annem ve ağabeyim kurtulur mu?" dediği aktarıldı.

HALK54.COM
Müge Anlı ile Tatlı Sert programında gündeme gelen Erdal Sakız'ın kaybolmasıyla ilgili olayda yeni gelişmeler izleyicilerin gündeminde yer alıyor. Yaklaşık 10 gün önce Karasu'nun Kurudere Mahallesi'ndeki evinden aracıyla ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan evli ve üç çocuk babası Erdal Sakız, ailesinin ihbarı üzerine aranmaya başlandı. Erdal Sakız, 19 Kasım'da Kurudere Mahallesi ile Hendek ilçe sınırı arasındaki Çam Dağı ormanlık alanda aracının içinde tüfekle vurulmuş halde ölü bulundu.

Karısı, sevgilisini; ortağı, kuzenini suçladığı Erdal Sakız cinayetinde programın bitiminde şok gelişme yaşandı. Sakarya İl Jandarma Komutanlığına bağlı İstihbarat timleri, Müge Anlı’nın yayınına çıkan 11 kişiyi programın sonunda gözaltına aldı. Şüpheliler  gece boyunca sorgulanırken, eşi Nurcan, oğlu Tuncay, Özbek sevgilisi Nergis ve bazı şüpheliler ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Erdal Sakız'ın son görüştüğü Ersin Koç, Ersin Koç'un eşi, oğlu ve kızı da gözaltına alınmıştı. Koç'un 16 yaşındaki kızı serbest bırakıldı. İfadesinin ardından serbest bırakılan 16 yaşındaki kız, Müge Anlı programına bağlanmak istedi ancak Müge Anlı bu tarz konularda 18 yaşındaki küçük çocukların ekrana çıkmasını doğru bulmadığını için kabul etmedi.

Kocaeli'de seyir halinde tartışan iki otomobil sürücüsü çarpıştı: 1'i ağır 5 yaralı Kocaeli'de seyir halinde tartışan iki otomobil sürücüsü çarpıştı: 1'i ağır 5 yaralı

Müge Anlı programında gözaltı sürecini takip eden muhabir Burak Çeliksoy, canlı yayında Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı önünde son gelişmeleri aktardı. Gözaltındaki Ersin Koç'un 16 yaşındaki kızıyla bir görüşme gerçekleştiren muhabir Burak Çeliksoy, genç kızın çok çarpıcı bir detay aktardığını söyledi.

Muhabir Çeliksoy, canlı yayında yaptığı açıklamada "Genç kızın ruh hali oldukça üzgün ve bitkin. Sürekli olarak gözyaşı döküyordu. Ben kendisine neler yaşadığını, ne hisettiğini, ne anlattığını, nasıl bir süreç geçirdiğini sordum. Sinem çok yoğun gözyaşları altında benimle yüz yüze yapmış olduğu görüşmede 'Ağabey babamı söylemek zorunda kaldım' dedi. 'Ağabey babamı söylemek zorunda kaldım' dedikten sonra 'Annem ve kardeşim kurtulur mu?' diye sordu." ifadelerini kullandı.

Erdal Sakız'ın son görüştüğü Ersin Koç, eşi L. Koç ve oğulları S. Koç sorgulaması sürüyor.