İYİ Parti'nin İstanbul İl Başkanlığı binasına silahlı saldırı! İYİ Parti'nin İstanbul İl Başkanlığı binasına silahlı saldırı!

Sakarya Yozgatlılar Dernek Başkanı Turgay Durdağı ve yönetim kurulu üyelerinin yanında Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, eski ilçe başkanı Nazmi Bostancı, Arifiye ilçe başkanı Adnan Akbaş, bir grup partili ve ailesi ile birlikte AK Parti il binasına gelen Erdal Tarhan, aday adaylığı başvuru evraklarını İl Başkanı Yunus Tever’e verdi. Partisinin kurucu üyelerinden biri olan Tarhan, “Dün olduğu gibi bugün de, yarında partimin bir neferiyim. Bu teşkilatta yetişmiş, sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ve onun yolunda yürüyen bir dava adamı olarak, mecliste sadece parmak kaldırıp indiren değil, icracı bir kardeşiniz olacağım” dedi. 

ERDAL TARHAN KİMDİR?
1968’de Yozgat/Kadışehri İlçesi Elmalıçiftliği Köyü’nde doğdu. 1990 yılında TOKAT/ Turhal İmam Hatip Lisesini bitirdi. 1995’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans öğrenimini Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı’nda “Büyükşehir Belediye Başkanının İlçe Belediyeleri Üzerindeki Yetkileri” konulu tez çalışması ile tamamladı. 2012'de AK PARTİ Siyaset Akademisi “Lider Ülke Türkiye II” programını tamamladı. AK PARTİ kurulduktan sonra 2 dönem ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Daha önce gerek Refah Partisi,  gerekse Fazilet Partisi’nin gençlik yapılanmalarında aktif olarak görev yaptı. Yerel gazetede köşe yazarlığı yaptı. 2007’den beri ticaretle uğraşmakta.  1995 yılından bu yana Sakarya/Sapanca’da ikamet etmekte olup, evli ve üç çocuk babası.

34824942-ced8-4dd1-aa89-3cffb3b56a6ab015b1b3-1013-4ec8-b583-7c7ba43547ab