Karasu'da bulunan bir alan ile ilgili acele kamulaştırma kararı alındı. Karar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer aldı. 

HALK54.COM
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla birlikte yürürlüğe girdi. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Karasu ilçesini ilgilendiren bir karar da alındı. 

Ferizli Devlet Mahallesi’nin atıksu altyapısı uzun yıllar boyunca garanti altına alındı Ferizli Devlet Mahallesi’nin atıksu altyapısı uzun yıllar boyunca garanti altına alındı

ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI
Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı karara göre, Karasu ilçesi Yukarı İncilli Mahallesi'nde bulunan bir alanın acele kamulaştırma kararı çıktı.

İŞTE O KARAR
Resmi Gazetede konuyla ilgili Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan kararda şu ifadelere yer verildi:

"Karasu ilçesi, Yukarı İncilli Mahallesinde bulunan 423 ada, 9 parsel numaralı taşınmazın, üzerinde yer alan ve sahip olduğu mimari, tarihi ve estetik özellikleri bakımından korunması gereken yapının ekonomik ömrünü tamamlamak üzere olması, bazı kısımlarının yıkılması, kalan kısımlarının ise yıkılacak derecede tehlike arz etmesi ve ancak yapılacak restorasyon ve restitüsyon projesiyle sivil mimari örneğine uygunluğunun korunabilecek olması gerekçeleriyle, restore edildikten sonra " kültür evi" olarak sosyal, kültürel ve benzeri içerikli faaliyetlerde kullanılmak üzere Karasu Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesi gereğince karar verilmiştir."