Üniversite İdari Personel Sendikası Temsilcisi Erdoğan Erdoğan, Sakarya Üniversitesi kampüsünde uygulanmak istenen “Karbon Ayak İzi” uygulamasının gözden geçirilmesini istedi.

Bolu’da büyük araçların geçişi pazar gününe kadar yasaklandı Bolu’da büyük araçların geçişi pazar gününe kadar yasaklandı

Erdoğan, "Üniversitemizin “Karbon Ayak İzi” projesini desteklemekle birlikte uygulamadaki bazı uygun olmayan durumlardan dolayı uygulamanın gözden geçirilmelidir. Hafta sonu tatsız bir olay oldu, bir öğrencinin kampüs alanına motoru ile girmeye çalışması koruma ve Güvenlik Personellerinin bu uygulamadan dolayı izin vermemelerinden dolayı itiş, kakışa varan durumlar yaşandı. Konu hakkında Sendikamıza üye olan/olmayan Koruma ve Güvenlik personellerinden gelen bilgiye göre diğer vardiya gruplarında da ufak tefek tartışmalar olduğu bilgisini vererek, alınan kararda güvenlik görevlileri arada kaldığı için ve daha fazla ciddi bir olaylar yaşanmadan uygulamanın gözden geçirilmesini gerektiğini ifade ettiler. Uygulama hakkında edindiğimiz bilgiye göre bu uygulamanın sadece öğrenciye yönelik yapıldığı algısı olduğundan, Üniversitemizin bir birleşeni olan öğrencilerimizle Koruma ve Güvenlikleri karşı karşıya getirmek doğru değildir. Hali hazırda kampüs dışı otopark alanı çok azdır, yine örneğin Serdivan kapıdan Laboratuvarlara gitmek isteyen bir öğrenci kapıda alınmazsa belediye ve dolmuşlar dolu, hafta sonuda geliş,gidiş saatleri uzadığından kişinin mağdur olmasına sebebiyet verecektir. Üniversitemizin İdari, Akademik ve bir birleşeni olan Öğrencilerin karşı karşıya getirilmemesi ve istenmeyen durumların olmaması için uygulamanın gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyoruz." dedi.