Bir gazetecinin "Dünya bir nükleer savaşa ya da 3. Dünya Savaşı'na mı gidiyor? Sizin böyle bir endişeniz var mı?" sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben bunları düşünmek istemiyorum. Bir nükleer savaşa gitmenin bedeli, faturası felaket. Bunu bırak konuşmayı, düşünmemek gerekir" yanıtını verdi.

Rusya ile Ukrayna arasında 24 Şubat'ta başlayan savaş hız kesmeden devam ederken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kısmi askeri seferberlik kararı ve diğer ülkelerdeki gelişmeler akıllara 3. Dünya Savaşı ihtimalini getiriyor.

PUTİN'DEN NÜKLEER TEHDİDİ GELMİŞTİ
Putin'in Batı'ya yönelik nükleer tehdidi milyonları tedirgin ederken, başta ABD olmak üzere çok sayıda ülke Rusya'nın bu tehdidine tehditle karşılık vermişti.

Yangın ahıra sıçradı: 7 küçükbaş hayvan telef oldu Yangın ahıra sıçradı: 7 küçükbaş hayvan telef oldu

ERDOĞAN'A CANLI YAYINDA "3. DÜNYA SAVAŞI" İHTİMALİ SORULDU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da herkesi endişelendiren bu gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Katıldığı canlı yayında bir gazetecinin "Dünya bir nükleer savaşa ya da 3. Dünya Savaşı'na mı gidiyor? Sizin böyle bir endişeniz var mı?" sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı; "Bir nükleer savaşa gitmenin bedeli, faturası bir felaket. Bunu bırak konuşmayı, düşünmemek gerekiyor. Bunları zaten hiç gündeme getirmeden diplomasi yoluyla çözmek işin en isabetli adımı olacaktır.

"TANIDIĞIM PUTİN KAFASINA KOYDUĞU HER ŞEYİ YAPAR"
Ukrayna'nın işgal altındaki bazı bölgelerindeki referandum kararı daha endişe verici. Diplomasi çabalarını zora sokuyor. Burada bir ilhak olabilir. Tanıdığım Sayın Putin kafasına bir şeyi koyduysa yapar."