Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Erenler ilçesinde bir dizi temaslarda bulundu. Günün ilk saatlerinde TOPÇA (Sakarya Toptancılar Çarşısı) esnafını ziyaret eden Alemdar, akabinde TOPÇA Derneği Başkanı Kadir Karaul ile bir araya geldi.

Bir diğer programında ise ilçede faaliyet gösteren bir valiz fabrikasını ziyaret eden Alemdar’ı firmanın Genel Müdürü Selçuk Başyazıcı ve yönetici Mustafa Kara n karşıladı. Ziyarette üretim alanını gezen Alemdar, çalışanlara kolaylıklar diledi.

3-364

Başkan Adayı Alemdar, ziyaretlerine Erenler Halk Eğitim Merkezi ile devam etti. Kurum Müdürü Ali Çakır tarafından karşılanan Alemdar, kurs eğitmenleri ve kursiyerlerle bir araya gelerek çalışmalarla ilgi bilgi aldı. Alemdar’ın bir diğer durağı Sakarya Kasaplar Odası oldu. Oda Başkanı Levent Büyükdemir ve yönetimi ile buluşan Alemdar, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Programlara Erenler Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rahmi Şengül, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Ömer Barik, MHP Erenler İlçe Başkanı Mustafa Tamer ve Erenler Gençlik Kolları Başkanı Halit Yaylalı eşlik etti.

Karapürçek'te Mehmet Murat Çoruhlu mazbatasını alarak göreve resmen başladı Karapürçek'te Mehmet Murat Çoruhlu mazbatasını alarak göreve resmen başladı

Erenler ciddi bir potansiyel taşıyor

Ziyaretler sonrası bir değerlendirmede bulunan Alemdar, “Erenlerimiz ilçe merkezi ve toplamda 33 mahallesiyle ciddi bir potansiyel taşıyor. Tarımdan sanayiye, istihdamdan bulunduğu konuma kadar her alanda gelişime açık bir ilçe. Önemli bir cazibe merkezi olmaması için hiçbir sebep yok. İnşallah bizler tam bu noktada elimizi taşın altına koyacağız. İlçemizin kaynaklarını doğru bir şekilde yöneterek ve bölge insanımızla istişare ederek Erenler’i çok farklı bir noktaya taşıyacağız” diye konuştu.

8 (1)-5

Emeğin ne kadar kıymetli olduğunu çok iyi biliyoruz

Konuşmasında emek vurgusu yapan Alemdar, “Şehrimizin tüm ilçelerini adım adım ziyaret etmeye gayret gösteriyoruz. Bu ziyaretlerimizde toprağıyla, insanıyla ne kadar verimli bir şehre sahip olduğumuzu görüyoruz. Bugün Erenler ilçemizde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdik. Nereye gitsek, hangi kapıyı çalsak karşımıza güler yüzlü, üretken ve samimi insanlarımız çıkıyor. Şunu net bir şekilde ifade etmeliyim ki, bizler tüm bu emeklerin ne kadar kıymetli olduğunu çok iyi biliyoruz. Rabbim bizleri insanımıza ve o kıymetli emeğe mahcup etmesin. İnşallah yeni dönemde tüm gayretimizle şehrimiz için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

5 (1)-256 (1)-117-1699-11112 (1)-115-5319-25