Altınışık Sitesi sakinleri rica ediyor: Yapmayın şu yasak parkı Altınışık Sitesi sakinleri rica ediyor: Yapmayın şu yasak parkı

Hiçbir zaman ve hiçbir şekilde engelli vatandaşlarda dahil kimseyle bur tarz bir yaklaşımın Et ve Süt Kurumu’nda yapılmasının mümkün olmadığının altının çizildiği açıklamada, “Kurumumuz engelli vatandaşlarımızla ilgili bir uygulamaya geçti. Engelli vatandaşlarımız daha rahat alışveriş yapabilmesi için Salı günlerine özel bir uygulama yapıldı. Engelli kartıyla kurumuza Salı Günü gelen engelli vatandaşlarımıza öncelik tanınacak. Bunun dışında engelli vatandaşlarımız belirlenen mesai saatleri içinde ve ESK açık olduğu üzerece alışveriş yapabilir. Ancak sıra beklemek istemeyen engellilerimiz var ise Salı günleri hiç sıra beklemeden kurumuzun uygulamasından yararlanabilir. Ayrıca vatandaşlarımız sıkıntı çekmemesi için her gün ESK satış noktaları iftardan sonra saat 23.00’e kadar hizmet veriyor” dendi. 
 
Gelen şikayet neydi!
HALK54 WhatsApp ihbar hattına ulaşan şikayette engelli vatandaşlar alışveriş yapmak için gittikleri ESK’dan “Ürün satışımız önümüzdeki Salı günü olacak” denilerek kapıdan çevrildiği ileri sürülmüştü.