Dikmen Yaylası karla kaplandı Dikmen Yaylası karla kaplandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde binlerce insanın sosyal yaşamını etkileyecek yeni bir dönüşüm çalışmasına başladı. Şehrin simgesi olan ve her vatandaşın günlük hayatında yeri olan Çark Caddesi’nin yürüyüş bölümü yeni projeyle uzatılıyor.

Trafiğe açık olan Dr. Nuri Bayar ve Millet Bahçesi arasındaki bölüme yürüyüş-bisiklet yolu ve dekoratif bölümler uygulanacak. Büyükşehir Fen İşleri Dairesi ekiplerinin işleme başladığı bölgede askeriye önündeki kaldırımların sökümü tamamlandı. Büyükşehir Ulaşım Koordinasyon Dairesi ise artık Çark Caddesi’nin ‘Serdivan’a gidiş’ istikametinin kullanılmayacağını duyurdu.

Büyükşehir ekipleri, Serdivan’a gidiş için caddenin arkasında bulunan 192. Sokak’ın sonunda Millet Bahçesi’ne bağlanan yeni bir kavşağı hizmete aldı. Yeni ulaşım planı dün itibariyle uygulamaya alındı ve artık 'Serdivan'a gidiş' şeridi kapandı. 

Büyükşehir Belediyesi'nin Çark Caddesi’nin Dr. Nuri Bayar Ortaokulu ile Millet Bahçesi arasında başlattığı dönüşüm çalışması devam ederken, estetik görünüm kazanacak caddede esnaflar projeden memnun olduklarını dile getirdi.