Havalar yavaş yavaş soğumaya başladığı şu günlerde cilt bakımı da ön plana çıkmaya başladı. Her mevsimin ayrı bir cilt bakımı olduğuna dikkat çeken Uzman estetisyen Deniz Tülek Öztok, “Kişinin cildine göre bakım son derece önemlidir” dedi.

Korkulan oluyor: Covid-19 vaka sayısı şimdiden artmaya başladı Korkulan oluyor: Covid-19 vaka sayısı şimdiden artmaya başladı

Sakarya’nın tanınmış Kozmetolog, estetisyen ve güzellik koçu olan Deniz Tülek Öztok hızla yaklaşan kış mevsimi öncesinde Halk54 Haber merkezi’ne konuştu. Cilt bakımının güzellik gibi görülse de asıl amacın mutlaka cilt sağlığının korunması olduğunu anımsatan estetisyen Öztok, “Kişinin cilt tipine uygun ve düzenli olarak bakım yapması çok önemlidir. Zamanla ve yaşam koşullarıyla birlikte meydana gelebilecek kırışıklık, sarkma, leke, akne,gibi sorunların olmamasını engellemek açısından cilt bakımı zamanında yapılmalıdır. Zamanında ve işin uzmanı tarafından desteklenen cilt bakımı cildinizin sağlığını uzun yıllar korur. Ayrıca cilt bakımında amaç güzellik gibi görünse de öncelik cilt sağlığının korunması olmalıdır. Dolayısıyla havaların soğumaya başladığı şu günlerde cilt bakımına önem verilmesini öneriyoruz” dedi.
 
Uzman estetisyen Deniz Tülek Öztok:
İnstagram.com/uzm.est.deniztulekoztok/