2.5 senedir 650 liraya oturduğu evin sahibi tarafından kendisine evden çıkması için tebligat gönderilen Nezahat Çetin, 6 aydır bütçesine uygun kiralık ev bulamadığı için gözyaşları içinde ev sahibini vicdana çağırdı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek kendisine yardım eli uzatılmasını istedi.

Nurettin Eryılmaz-Fuat Koçer

Son dönemlerde kiralardaki rekor artış, kiracıları zor duruma düşürdü. Astronomik düzeyde artan kira fiyatları, ev sahipleri ile kiracıları karşı karşıya getirdi. Getirilen üst sınır nedeniyle yüzde 25'ten fazla zam yapamayan ev sahipleri, fiyatları daha fazla artırabilmek için bu sefer 'Kendim oturacağım', 'Çocuğum oturacak' diye kiracıları evden çıkarmaya çalışıyor.

Bunun son örneği ise Sakarya'da yaşandı. 80 yaşındaki alzheimer hastası annesiyle birlikte yaşayan ve sadece annesinin bakım parasıyla geçinmeye çalışan 57 yaşındaki Nezahat Çetin, 2.5 senedir oturduğu ve 650 lira kira ödediği evin sahibi tarafından kendisine evden çıkması için tebligat gönderildiğini söyledi.

"ÇOK BUNALDIM, ÖNCE ANNEMİ SONRA KENDİMİ ZEHİRLEYECEĞİM"
6 aydır bütçesine uygun kiralık ev bulamadığını ve ne yapacağını bilmediğini ifade eden Nezahat Çetin, "İnanın ölümü bile düşünüyorum. Gerçekten zehir almaya karar verdim. Yemeğin içine zehir koyup önce annemi sonra kendimi zehirleyeceğim. Çok bunaldım, daraldım artık. Ne yapacağımı bilmiyorum, Cumhurbaşkanımızdan bir kapı bir çatı istiyorum. Benim sesimi duy nolur sayın Cumhurbaşkanım Erdoğan..." diyerek kendisine yardım elini uzatmasını istedi.

Sakaryalılar 17 Ağustos Marmara Depremi'nde yaşadıklarını böyle anlattı! Sakaryalılar 17 Ağustos Marmara Depremi'nde yaşadıklarını böyle anlattı!

Nezahat Çetin, "Ben 6 aydır ev arıyorum. Ev sahibim bana 'çık' dedi. Ama bu şartlar altında ev bulamıyorum, çok pahalı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Buradan nasıl çıkacağım, nasıl taşınacağım, hastam var. Şuanda 650 lira kira veriyorum ama mevcut kiralar şuanda 2.000-2.500 lira... Çok kiralık ev aradım, Camili'yi Karaman'ı altına üstüne getirdim ama bulamadım. Devletimizden yardım istiyorum. Bana bir kapı bir çatı versinler, başka bir şey istemiyorum. İnanın ölümü bile düşünüyorum. Gerçekten zehir almaya karar verdim. Yemeğin içine zehir koyup önce annemi sonra kendimi zehirleyeceğim. Çok bunaldım, daraldım artık. Ev sahibi dün eve tebligat gönderdi. Ama korkudan kapıyı açamadım. Ne yapacağımı bilmiyorum, Cumhurbaşkanımızdan bir kapı bir çatı istiyorum. Benim sesimi duy nolur sayın Cumhurbaşkanım Erdoğan... Şimdiye kadar hep kendi imkanlarımla geçindim. 40 sene oldu, eşim yok, çoluk çocuğum yok. Elimden kimse tutan yok. Ne yapayım ben, yani illa birinin ölmesi mi gerekiyor. Bir annem var hayatta, başka kimsem yok. Ağlaya ağlaya gözlerimde gözyaşı kalmadı. Cumhurbaşkanım nolur sesimi duy." diye konuştu.