Uyuşturucu dolu çantaları ormanlık alana attı ama kurtulamadı! Uyuşturucu dolu çantaları ormanlık alana attı ama kurtulamadı!

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Siber Suçlar Şube Müdürlüğü daha önce yaşadığı şehirden sürekli PKK hakkında propaganda yapan şahsın izine Geyve'de ulaştı.

Durumun Sakarya Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne aktarılmasının ardından Özel Harekât ekiplerinin de destek verdiği şok bir baskın yapılan evde terör örgütü PKK propagandası yapan şahsın yanı sıra normalde Yozgat'ta ikamet etmesi gereken 2 yabancı uyruklu şahıs, 2'de doğu kökenli Türk vatandaşı çıktı.

Toplam 5 şahsın çıktığı evin henüz bir kaç gün önce kiralandığı ve şahısların Sakarya'ya yeni geldikleri öğrenildi. 

Evde arama yapan Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler define aramada kullanılan hilti diye tabir edilen kazıcı alet, gaz maskesi, murç, kürek, kazma gibi araç gereç ve bir adet altın sikke ele geçirildi. 

PKK propagandası yapmaktan araması bulunan M.D. Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinde göz altına alınırken 2'si yabancı diğer 4 şahıs ise Tarihi eser kaçakçılığı şüphesi ve izinsiz define arama suçlarından sorgulanmak üzere yakalandıkları andaki ikametleri gereği Sakarya Jandarma Komutanlığı'na teslim edildi. 

Polis ve Jandarma bir evden çıkan 2 farklı olay hakkında soruşturma başlattı.

Medyabar