Haber: Nurettin Eryılmaz

Korucuk'ta yaşanan hırsızlık olayı 'bu kadarına pes' dedirtti. İbrahim Kipici, rahatsızlığı dolayısıyla ameliyat için Bursa'da yaşayan kardeşinin yanına gitti. 

Kipici şehir dışındayken evine kapıyı kırıp giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 4 çeyrek altın, bilgisayar, halı, tabak çanak, buzdolabındaki zeytin ve peynire kadar ne var ne yok çaldı. 

Dört gün sonra evine döndüğünde hırsızlığı fark eden Kipici, büyük şok yaşadı. 

Kipici'nin şikayeti üzerine polis ekipleri hırsızlıkla ilgili çalışma başlattı. 

Valilikten yardım alarak geçimini sürdürdüğünü ve durumunun olmadığını söyleyen Kipici; "Ameliyat olmak için 4 gün kız kardeşimde kaldım. Evde ne var ne yok silip süpürüp götürmüşler. Buzdolabında da dahi ne var ne yok alıp gitmişler. Halı, yatak, yorgan evde hiç bir şey bırakmamışlar. Önüne geleni alıp götürmüşler. Kahvaltılık, peynir, reçel toplayıp götürmüşler. Kap kaçakları dahi almışlar" dedi. 

Sakarya'ya uzanan operasyonda ele geçirilen silahlar emniyette sergilendi Sakarya'ya uzanan operasyonda ele geçirilen silahlar emniyette sergilendi

Hırsızlara 'azıcık merhametiniz varsa eşyalarımı geri getirin' diye seslenen Kipici; "Komşudan ödünç aldım kahvaltalık. Yardım istiyorum. Allah rızası için. Bir fakirin evine girmek iyi bir şey değil. Azıcık merhametiniz varsa eşyalarımı geri getirin" diye konuştu.