1986-1989 yılları arasında Fenerbahçe'nin başkanlığını yapan 87 yaşındaki Geyveli iş insanı Tahsin Kaya yaşamını yitirdi.

Yağcılar spor maçında ikinci yarı sahaya ambulans girdi Yağcılar spor maçında ikinci yarı sahaya ambulans girdi

Tahsin Kaya için 11 Mart 2024 Pazartesi günü saat 10.00’da Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde tören düzenlenecek. Törenin ardından cenaze Sakarya'ya getirilerek Geyve Merkez Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Geyve'de toprağa verilecek.

Sakaryalı eski Fenerbahçe başkanı Tahsin Kaya'nın vefatı kulüp tarafından duyuruldu. 

Kulüpten yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"1986-1989 yılları arasında Fenerbahçemizin başkanlığını yapan, 3117 sicil numaralı Yüksek Divan Kurulu Üyemiz ve kulübümüze büyük emekleri olan Tahsin Kaya’nın vefat haberini çok büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

İş insanı olarak Türkiye ekonomisine büyük katkıları olmuş Tahsin Kaya, Fenerbahçemizde başkanlık yaptığı 3 yıllık döneminde sayısız başarılar kazanmıştır. Özellikle de 1988-89 sezonunda tarihi bir başarı yakalamıştır.

1988-89 sezonunu şampiyon tamamlayan Fenerbahçemiz, o sezon 21. Türkiye şampiyonluğunu kazanırken, kaydettiği 103 golle Süper Lig tarihinin en golcü takımı olarak tarihe geçti.

Tahsin Kaya’nın başkanlık döneminde Fenerbahçemiz, 1988-89 sezonunda Başbakanlık Kupası’nın da sahibi olmuştu.

Merhum Başkanımıza Allah’tan rahmet; kederli ailesi, yakınları ve tüm camiamıza başsağlığı dileriz."