Kamyon şoförü Feride Aydın, Sakarya içi ve il dışında yük taşıdığını Muş’a kadar gittiğini, kendisine çok güvendiğini, yollarda hiç korkmadığını belirterek her kadının iş yükünde ezilen erkeklere eşlerinin destek olması için çalışmasını tavsiye etti.

Feride Aydın ve Recep Aydın, kamyonlarıyla nakliye işinde evden eve eşya ve yük taşıyarak ekmeğini çıkarıyorlar. Kamyon şoförü Feride Aydın, “Benim bu işe girmem biraz insanların yüzünden oldu. Veriyorsun arabayı doğru düzgün kullanmıyorlar. Onun içinde kendi arabama kendim geçtim. Başkalarına verip uğraşmaktansa. Otomatik vitesli araç kullanıyordum sonra geliştirerek debriyajlı ya geçtim, bu işi öğrendim.Beni kamyonun direksiyonunda görenler önce seviniyor sonrada alkışlıyorlar. Kullandığım arabayı erkekler beğeniyor iyi araba sürüyorsun diye. Benimde hoşuma gidiyor böyle söylenilmesi cesaretimi artırıyor. Evden eve eşya iller arasında taşıyorum 

Karda mahsur kalan 10 araç kurtarıldı! Karda mahsur kalan 10 araç kurtarıldı!

Arabamıza uygun yük ne varsa genelde ev eşyası taşınabilecek olanları taşıyoruz. İl dışına Uşak, Afyon Eskişehir, Ankara İstanbul illerine gidiyorum. Kendi başıma gidiyorum. Hiç korkmuyorum niye korkayım ki hatta kötü insanların olduğu kadar iyi insanlarda var dolu iyi insan var, bana yollarda yardımcı bile oluyorlar. Olası zor durumda kendi yüreğime ve bileğime güvenirim.

Erkeklere çok baskı uygulanıyor çok eziliyor

Erkek kadın diye kimse bakmasın kocaların eline bakmasınlar evlerine faydalı olmak isteyen elinden gelen işi mutlaka herkes yapsın. Çünkü ben erkeklere üzülüyorum. Şimdiki hayat şartlarına göre erkeklere çok baskı uygulanıyor. Her şeyi erkekten bekliyorlar. Bir kadın olarak bir anne olarak bizimde iş üstlenmemiz gerekiyor. O yüzden ben erkeklere çok üzülüyorum. Erkekler hep çalışıyorlar evlerine geliyorlar evde huzurda olmuyor. Bayanlara özellikle diyorum ki erkeklerinizi anlayın onlara sahip çıkın evinize çoluğunuza çocuğunuza sahip çıkın. Kadın erkek eşitliği yok. kadınlar çok rahat erkekler çok eziliyor” diye konuştu.

Eşim feride şoförlükte çok başarılıdır

Şoför Feride’nin eşi Recep Aydın, “Bizim ikinci el nakliye dükkân vardı, orada başladı. Bayağı da güzel işini yapıyor. Kadın erkek işi demedim kadınlarda bu işi gayet yapabilir,eşimde güzel yapıyor. Hiç kazada yapmadı. İl dışına gidiyor fazla endişelenmiyorum kendisine çok güveniyorum başaracağını biliyorum. Birçok belediyeotobüs olsun diğer araçlarında kullanıyorlar kadınlarda gayet bu işi yapabilirler “ diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-01-19 at 18.55.51WhatsApp Image 2023-01-19 at 18.55.51 (1)WhatsApp Image 2023-01-19 at 18.55.52WhatsApp Image 2023-01-19 at 18.55.59WhatsApp Image 2023-01-19 at 18.55.58WhatsApp Image 2023-01-19 at 18.56.00WhatsApp Image 2023-01-19 at 18.56.01