Kaymakam Balcı ve Başkan Ata, yaptıkları konuşmalarda bayramın birlik, beraberlik ve kardeşlik anlamına geldiğini vurguladılar.

Başkan Ata, ilçe halkının ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, bayramların toplumsal birlik ve beraberlik açısından taşıdığı öneme dikkat çekti. Başkan Ata, “Ferizli halkı olarak, her daim birlik ve beraberlik içinde bulunmaktan onur duymaktayız. Bayramlar, bu değerlerin en yoğun şekilde yaşandığı özel zamanlardır. Tüm hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin sağlık, huzur ve bereketle dolu bir bayram geçirmesini temenni ediyorum. Allah, kestiğiniz kurbanları kabul eylesin. Nice bayramlara, sağlık, mutluluk ve huzur içinde erişmeyi diliyorum” şeklinde konuştu.

Kaymakam Balcı, bayramın manevi değerlerinin toplumun her kesiminde derinden hissedildiğini vurgulayarak, “Bugün burada Ferizli halkıyla bir arada olmak ve bayram sevincini paylaşmak bizim için büyük bir mutluluktur. Bu vesileyle, tüm Ferizli halkına sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram diliyorum. Rabbim, birlik ve beraberliğimizi daim kılsın; sevgi ve hoşgörü içinde nice bayramlara erişmemizi nasip etsin. Her günümüzün bayram coşkusuyla geçmesini diliyor ve tüm vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve esenlik temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bayramlaşma programının ardından, gün boyunca devam eden etkinlikler kapsamında ilçedeki önemli kurum ve kuruluşlar ziyaret edildi. Bu çerçevede, Ferizli İlçe Emniyet Amirliği, Ferizli İlçe Jandarma Komutanlığı, Ferizli İlçe Hastanesi, Ferizli Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığı ve Ferizli L Tipi Cezaevi İnfaz Kurumu gibi kritik noktalar ziyaret edilerek bayramın sevinci paylaşıldı. Ayrıca, şehit yakınları ile gazi ve gazi aileleri de ziyaret edilerek, onlarla birlikte bayramın manevi atmosferi derinlemesine yaşandı.

Yasağa uymayıp denize girdiler, cezayı yediler Yasağa uymayıp denize girdiler, cezayı yediler

Bayramlaşma programına Ferizli İlçe Kaymakamı Hasan Balcı, Ferizli Belediye Başkanı Mehmet Ata, Ferizli İlçe Jandarma Komutanı Serdar Koç, Ferizli İlçe Emniyet Amiri Yusuf Kabay, diğer protokol üyeleri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları ve temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, daire amirleri ve coşkulu bir kalabalık oluşturan Ferizli halkı yoğun bir katılım gösterdi.

2M3A7769 (Large)2M3A7490 (Large)2M3A7406 (Large)2M3A7510 (Large)2M3A7546 (Large)2M3A7464 (Large)