Sakarya Barosu’ndan deprem bölgesine gönüllü ekip Sakarya Barosu’ndan deprem bölgesine gönüllü ekip

Akyazı Konuralp Mahallesi Ada Caddesi’nde faaliyet gösteren müteahhit, bir çok vatandaştan 'sizi ev sahibi yapacağım' vaadiyle bir süre önce para toplamaya başladı. İnşaata başlayan Müteahhit ekonomik krize girince evlere hak sahiplerine teslim edemedi.

TELEFONLARA CEVAP VERMEYİNCE PANİK BAŞLADI
Uzun zaman geçmesine rağmen hak sahipleri konutlarını alamayınca son durumu öğrenmek için müteahhidin bürosuna gittiler. Büronun günlerce kapalı olduğu bilgisini alan vatandaşlar, polis merkezine giderek müteahhitten şikayetçi oldular.

SOYADINI DEĞİŞTİRİP KAYIPLARA KARIŞTI, İZMİR'DE YAKALANDI
Emniyete şikayetçi olunmasının ardından müteahitin soyadını değiştirerek kayıplara karıştığı öğrenildi.  Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin çalışması sonucu kayıp müteahit İzmir'de yakalanırken konuyla ilgili hakkında soruşturma başlatıldı.

SOSYAL MEDYADAN ÖZÜR PAYLAŞIMI
Müteahhit Semih S. sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ’Herkesten özür dilerim, Kimseye haber vermeden gittim, kimse kaçtığımı falan düşünmesin, ekonomik sebeplerden dolayı gittim, en yakın zamanda gelip işime devam edeceğim, kimsenin içinde bir kuşku kalmasın ve endişesi olmasın, beni de anlayın, ben kimsenin hakkına girmem, benimde ailem ve çoluğum çocuğum var içiniz rahat olsun, en yakın zamanda gelip işimi daha hızlı bir şekilde bitirip dairelerinizi teslim edeceğim, Beni anlayışla karşılayın lütfen’’ ifadelerini kullandı.

medyabar