Karasulu gazeteci Ayşenur Elmacı, aday adaylığı başvurusunda ilçe basınının teşkilattan ve kendilerinden helallik almaları gerektiğini dile getiren AK Parti Karasu İlçe Başkanı Recep Aksu ile ilgili "Ben hakkımı helal etmiyorum o zaman!" diye yazdı.

İşte Elmacı'nın o yazısı:

AK Parti Karasu İlçe Başkanı Recep Aksu, yaklaşık bir yıldır Karasu’da İlçe Başkanlığı yapıyor. Geçen hafta AK Parti Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulunan partinin güçlü isimlerinden Yakup Ayar’ın başvuru sırasında konuşma yapan İlçe Başkanı Recep Aksu, basının teşkilattan ve kendilerinden helallik almaları gerektiğini dile getirdi.

Gazetemizin ve internet sitemizin Haber Müdürü Güler Çınasoğlu, kendi köşesinde güzel bir üslupla eleştirisini yapmış ve Aksu’ya sorular sormuş.     

Benimde Aksu’ya birkaç sorum olacak. Kendisi basınla pek dirsek teması kurmadığı için, bende kendisi ile pek dirsek temasında bulunmuyorum.

Bazı ilçe basınıyla dirsek teması kurmayan Recep Aksu, basın için içinde biriktirdiği duyguları aday adaylık başvurularında dile getirdi.   

Basının tarafsız olması gerektiğini söyleyen Aksu, daha da ileri giderek, neyin ne olduğunu tam bilmeden basının yazıp çizdiklerinden dolayı kendilerinden, o kişilerden helallik istemesi gerektiğini dile getirdi.

Sayın Başkan, kaç kere Karasu basınını karşınıza aldınız, ziyarette bulundunuz ve iktidarın bir ilçe başkanı olarak sıkıntılarını sordunuz da şimdi "helallik istemeniz gerek" diye basına ayar veriyorsunuz? Diye sorsam ayıp olmaz diye düşünüyorum. Siz bir de imamlık yaptınız etmeyin Allah aşkına.

Bunların konuşulması gereken yer orası değil. Hedef göstermeden zan altında bıraktığınız basın mensuplarının ofisleri var. Az iletişimde olun olur mu?

Gelelim helallik meselesine…

Ben niye sizden veya teşkilatından helallik alacağım?

Başkanlığından bu yana ofisimizi kaç sefer ziyaret ettin? Kaç sefer yanımızda oldunuz da ben sizlerden helallik alacağım?

Geçmiş dönemleri açmak istemem ama sizin bu konuşmalarınız yüzünden geçmişi açıp birkaç şey daha yazacağım.

Muhammed Gençbay beni iyi tanır. Değerli bir abimdir. Alo dediğim zaman hemen yetişir, yardımcı olur bana. Bende kendisine yardımcı olmuşumdur. Sayın Recep Aksu Hocam, Muhammed Gençbay’a sorun beni!

“Ayşenur Elmacı kim” deyin, Muhammed abi açıklar size kim olduğumu.

Helallik ciddi bir meseledir. Bunu size ben öğretecek değilim. Binlerce insan saf tuttu arkanızdan. İmamlık yaptınız. Bizimle iletişime girmiyor bizi yok sayıyorsunuz sonra sizden helallik almamız gerektiğini dile getiriyorsunuz.

Bizi yok sayan herkesi yok sayacağız ne yapacağız diğer meslektaşlarımız gibi yüzünüze gülüp arkanızdan bir takım konuşmalar mı yapalım? Ona alışık olmanız benim umurumda değil. Ben ikiyüzlü değilim.

Benim için doğru doğrudur yanlış yanlıştır.

Size doğru bildiğiniz yanlışlarla başarılar diliyorum.