Halk54 Haber Merkezi

Melenağzı'nın içme suyu hattı yenileniyor Melenağzı'nın içme suyu hattı yenileniyor

Ada Hayat Projesi’nde yıkım işlemleriyle birlikte kente Kentsel  Dönüşüm gündem olmaya devam ediyor. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’yun fitilini ateşlediği kentsel dönüşüm kapsamında TV 264 ekranlarında her hafta Cuma akşamı saat 21.00’de etrana gelen Gazeteciler Soruyor’da gündem oldu. Canlı yayına telefonla bağlayan Adapazarı Kunduracılar Esnaf Odası Başkanı Kemal Turgaç Katlı Pazaryeri esnafının dönüşüme sıcak baktığını belirtti. 

Belli konularda esnafın tereddütleri olduğunu belirten Turgaç, “ Mutlu başkanla ile yapılan toplantıda belli bir noktaya geldik. İnşallah önümüzdeki günlerde daha güzel gelişmeler olacak” dedi. Katlı Pazaryeri esnafıyla anlaşma olduğu takdirde Gar Binası’nın taşınmasıyla birlikte esnafın mevcut rayların üzerine geçici süre alınmasının gündeme geldiğini söyleyen Turgaç’a Hüseyin Cumalı tepki gösterdi.

Gar Binası’nın 20 yıldır taşınmasının konuşulduğunu belirten Cumalı, “Katlı Pazaryeri inşaatı eğer olursa esnaf inşaat süresince Demokrasi Meydanı ile Gar Meydanı’na taşınabilir. Eğer Gar Binası’nın taşınmasını beklersek 20 yıldır taşınmayan bina ne zaman taşınacak! Ne zaman yeni gar binası yapılacak! Böyle bir şey olabilir mi! İki meydan var iken Gar binası’nın taşınmasını beklemek hayal, 20 yıldır taşınmayan Gar Binası’nı biz yıllardır konuşuyoruz. Katlı Pazaryeri gündemdeyken  Gar Binası’nın taşınmasını beklemek resmen hayaldir” dedi.

Cumalı’nın bu sözleri üzerine  “Buna esnaf karar verir” diyen Kemal Turgaç ile Hüseyin Cumalı arasında  sert tartışma yaşandı. Gar Binası’nın taşınmasının ve bina taşındıktan sonra mevcut raylara esnafın taşınmasıyla Katlı Pazaryeri inşaatının başlamasının resmen hayal olduğunu belirten Hüseyin Cumalı, “Gündem bilmeden konuşuyorsunuz. İşi bilmeden ortaya çıkıyorsunuz. Gündemi bilinde konuşun. Biz ayakkabı işini, siz gündemi bilmezsiniz” deyince bu kez Kemal Turgaç, Zafer Tokuş, Hakan Turhan ve Safa Polat 4’lüsü Hüseyin Cumalı ile tartışmayla girdi.