Gazeteci Zafer Tokuş, Hakan Turhan, Safa Polat ve Hüseyin Cumalı’nın karşısına canlı yayında çıkan Başkan Babaoğlu 5 yıllık çalışmalarını anlattı. Gazetecilerin rakipleriyle ilgili ısrarlı sorularını da bütün samimiyeti ile cevaplayan Babaoğlu, BBP Hendek Belediyesi Başkan Adayı İrfan Püsküllü, eski Hendek Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır,  eski AK Parti Hendek eski İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal ile yaşanları aktardı. İlçede yapılacak olan projeleri de açıklayan Babaoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca onaylanan Hendek Meydan Projesi ile ilgili gelinen son noktanın detaylarını aktardı.

Hendek Psikososyal Destek, Nitelikli İstihdam Merkezi ve Kütüphane ile ilgili süreci de aktaran Babaoğlu, Başpınar Mahallesi’nde 2 bin 564 metrekare alan üzerine inşa edilen merkezin, çok amaçlı ve örnek bir proje olduğunu ifade etti. İnsana dokunan projelerin yanı sıra doğalgaz için yaptıkları çalışmaları aktaran Babaoğlu, bütün mahallelere doğalgaz gelmezsi için masrafın yüzde 58’i kendilerinin karşıladığı çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

Sosyal, kültürel çalışmalar, altyapı ile üst yapıyla ilgili düşüncelerini aktaran Babaoğlu, Beylice Lojistik Merkezi’nin önemine işaret etti. Depremle ilgili önemli çalışmalar yapıldığını ve Kentsel Dönüşüme büyük önem verdiğini belirten Babaoğlu, ilçede gönüllü kurtarma ekiplerine destek verildiğini verilmeye de devam edileceğini belirtti. Sokak hayvanlarını, terminal gibi projelere değinen Babaoğlu, D-100 Karayolu’nu ilçe merkezindeki kısmını yere alacaklarını anımsattı. Babaoğlu, “D-100 karayolunu aşağıya aldığımız zaman ilçenin iki yakası da birleşecek” dedi.

Bu Yeniden Refah ya da Saadet Belediyesi değil... Burası CHP'li bir belediye Bu Yeniden Refah ya da Saadet Belediyesi değil... Burası CHP'li bir belediye

  Hendek'te 3 Temmuz 2020'de meydana gelen patlamayla 7 kişinin öldüğü 127 kişinin yaralandığı patlamada yaralanan ve çalışan işçilerin tazminat davası açtığı havai fişek fabrikasının arazi hakkında gelişmeleri aktaran Babaoğlu, patlama sonrası mağdur olan çalışanların haklarını aldıklarını belirtti. Babaoğlu, “Buranın arazisi satıldı. Buradan elde edilen gelirle, vatandaşlarımızın tazminatlarında eksik olanlar, şirketin borcu olanların hepsi kapatıldı" dedi. 

Babaoğlu, "Havai fişek patlamasında 7 vatandaşımız vefat etti. Askerimiz şehit oldu. Benim bir personelim de çok şükür yaşıyor ama ayaklarını kaybetti. Buradan ölenlere rahmet diliyoruz, kardeşimize de güzel bir hayat diliyoruz" dedi. Gazetecilerin bütün sorularını top çevirmeden cevaplayan Babaoğlu, canlı yayında Hendek halkından gelen sorulara anında cevap verdi.