KADEM, 28 Şubat kampanyası ile bu kez "İkna odalarını" hatırlatıyor KADEM, 28 Şubat kampanyası ile bu kez "İkna odalarını" hatırlatıyor

Her zaman olduğu gibi Cuma günü Saat 21.00’de canlı yayın ile ekrana gelen Gazeteciler Soruyor’da gazeteciler Zafer Tokuş, Ayşegül Kadıoğlu, Safa Polat ve Hüseyin Cumalı yerel gündemi değerlendirdi. Gazeteci Safa Polat’ın ‘”CHP aday adayı bulamıyor, CHP’de küskünler ordusu” söylemlerine tepki gösteren gazeteci Hüseyin Cumalı, “CHP’nin aday adayları var ama AK Parti’nin adaylarını bekliyorlar. Unutma AK Parti 2019 yılında adaylarını Kasım ayında açıkladı. Yıl 2023 ve Ocak ayındayız halen adaylar açıklanmadı. Demek ki bu dönem herkes işini daha sağlam yapmak istiyor” dedi. 

'CHP’de küskünler olur mu' söylemlerine de karşı çıkan Cumalı, “Geçen milletvekili seçimlerinde bu kentin önemli isimleri Zeki Toçoğlu, Av. Recep Hacıeyüpoğlu gibi isimler aday gösterilmedi. AK Parti’de onlar küsmüyor da, onları konuşmuyoruz da neden hemen CHP’yi konuşuyorsunuz! Adil olmak lazım” diye konuştu.