Başkan Ali Safa Alaçam’a çok iş düşüyor Başkan Ali Safa Alaçam’a çok iş düşüyor

Nadir Kurtulan

Seçim sonrasında Kaynarca’da ortaya çıkan sonuçların yanı sıra Ferizli’deki tablo ele alındı. Hendek, Söğütlü, Karapürçek, Sapanca gibi ilçelerinde konuşulduğu programda Erenler Belediye Başkanı Şenol Dinç’in halkın arasındaki anları canlı yayında ele alındı. Programın 2. bölümünde ise Gazeteci Hüseyin Cumalı yine canlı yayında ilginç bir tepkiye imza attı. Cumalı, " Bu dava için kefen bile giyeriz" diyen AK Partililere kefen giyip abdest alarak tepki gösterdi.

Gazeteciler Zafer Tokuş, Hakan Turhan ve Safa Polat’ın şaşkın bakışları altında kefen içinden konuşan Cumalı, 31 Mart seçimlerinde ağır bir yenilgi alan AK Parti'deki gelişmelerle ilgili “Davam için kefen giyerim” diyen bazılarının kefenlerini bırakıp partiden gittiğine kara mizahla vurgu yaptı. O anlar stüdyoda bulunan gazeteciler Zafer Tokuş, Hakan Turhan ve Safa Polat tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Ferizli’de aday gösterilmeyen Ahmet Soğuk ise telefonla bağlandığı programda AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Milletvekili Ali İnci ve İlçe Başkanını hedef alarak, “Yanlış tercih yaptılar. AK Parti kaybetti” dedi. Soğuk, “Milletvekili Ali İnci 'senin olmanı istemiyorum’ diye bana söyledi. Ben aday olsaydım yüzde 60 ile seçimi almıştım. Sonuç ortadadır. Benim yaptığım ankette yüzde 50 üzerinde çıkmama rağmen ‘Ahmet Soğuk başka partilerden aday olacak mı?’ diye kamuoyu oluşmuştu. Yanlış tercih yaptılar. AK Parti kaybetti” dedi.