Nadir Kurtulan

TV264 ekranlarında canlı olarak her Cuma günü ekrana gelen Gazeteciler Soruyor yine tartışmaların odağındaydı. Yorumcu Kemal Turgaç, Ayşegül Kadıoğlu, Safa Polat ve Hüseyin Cumalı’nın katıldığı program her zaman olduğu gibi saat 21.00’de başladı. AK Parti adaylarının kesinlik kazanmasının gündeme geldiği programın ilk bölümünde adaylık açıklanmasının neden geciktiği ele alındı.


AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’in adaylık sürecinin ele alındığı anlarda yorumcular düşüncelerini aktardı. İl Başkanı Tever’in hiçbir zaman ‘adayım’ demediğini anımsatan Hüseyin Cumalı, “Bence İl Başkanı Tever bir ilçeye aday olmalıydı. Ama olmadı ve partinin başında kalmayı tercih etti. Bir dönem ilçe başkanlığı yapıp aday adayı olanlar Tever’den ders alsın. Tever’e baktığımız zaman büyük hataları alan bir isim değil” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan helikopterle Sakarya'ya böyle geldi! İkiz helikopter indi Cumhurbaşkanı Erdoğan helikopterle Sakarya'ya böyle geldi! İkiz helikopter indi


AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci’nin “el altından BBP Hendek Adayı İrfan Püsküllü’yü destekliyor” iddiaları ise TV264 stüdyosunu karıştırdı. Yorumcu Ayşegül Kadıoğlu ile Kemal Turgaç’ın ısrarla, “ AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci makamında Turgut Babaoğlu’nun elini kaldırdı ama samimi değil” sözlerine karşılık gazeteci Hüseyin Cumalı ise, “Ali İnci sürekli adayımız Turgut Babaoğlu diye açıklama yaparken, siz ise kulaktan dolma sözlerle aksini iddia ediyorsunuz. Kanıtınız var mı, yok. Neye göre bu sözleri destekliyorsunuz “diye konuştu. 

Sert tartışmaların yaşandığı programın ilk bölümünde yorumcu Ayşegül Kadıoğlu programı terk etti. Program ilçe belediye başkan adaylarının yorumlanmasıyla sona erdi.