Sakarya Gaziantepliler Derneği GAZİANTEP’İN düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yılında Sakarya’da yaşayan Anteplilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Serdivan Belediyesi Şubat Ayı Meclisi gerçekleştirildi Serdivan Belediyesi Şubat Ayı Meclisi gerçekleştirildi

Gaziantep yöresine ait ciğer kavurma ve nohut dürümü ile düzenlenen kahvaltıya Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın yanı sıra Samsunlular dernek yöneticileri dernek mensupları ve Gaziantepliler katıldı.

Dernek başkanı Mehmet Durak “Gazi şehrimiz Gaziantep imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101’nci yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve coşkusunu yaşıyoruz. Düşman işgali altında yaşlısı, genci, kadını ve erkeğiyle çok zor şartlarda büyük bir kahramanlık gösterilerek kutsal vatan topraklarının bağımsızlığı için kahramanca mücadele ederken, şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşan Gaziantepli şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle yad ediyoruz.

Türk milleti, tarih boyunca sürekli hür ve bağımsız olarak yaşamış, ne pahasına olursa olsun bağımsızlığından asla vazgeçmemiştir. Milletimize bu mücadele ruhunu veren en önemli unsur; istiklale ve bağımsızlığa duyduğu özlem ve vatan için şehit olma arzusudur. Gaziantepimizin de  bu ruh ile bağımsızlığını kazanmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, Gaziantepimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101’nci yılını kutluyor, vatanı uğuruna fedakarca savaşan tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Gaziantep yöresine özgü ikramlar ve halaylarla son buldu.

f368e974-fbb4-4afa-8cdd-042644c1d50c0fa4ac4f-716a-4cde-a0c8-c1683c8aeeb76e821819-ee0f-429c-98ea-c312014fcc91