Gelecek Partisi İl Başkanlığı Muharrem Ayı sebebiyle Yenicami bulvarında vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Başkan Keleş: Sakarya'yı zehirleyeceksiniz Başkan Keleş: Sakarya'yı zehirleyeceksiniz

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik sosyal medya hesabından Muharrem ayı vesilesiyle düzenlenen aşure etkinliği paylaşımında birlik, beraberlik, paylaşım ve hoşgörü duygularımızı pekiştirmemize vesile olan bu anlamlı günde halkımızla aşuremizi paylaştık, katkı sağlayan birim başkanlıklarımıza emekleri için teşekkür ederiz mesajı yayınladı.

Yeni cami bulvarında düzenlenen etkinliğe İl Başkanı Fatih Sevindik, il başkan yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri, Adapazarı ilçe başkanı Faruk Albay, Arifiye ilçe başkanı Metin Demirkol yanı sıra yönetimleri katıldı.

İl Başkanı Fatih Sevindik "Dayanışma ve bereketin, birlik beraberliğin simgesi olan Aşure Günü'nde aşure pişirerek vatandaşlarımızla bir araya geldik. Halkımızla aşuremizi paylaştık. Allah hayrımızı, ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul etsin inşallah. Aşure Günü'müz mübarek olsun" dedi.

Gelecek Partisi İl Başkanlığı organizasyonu eşliğinde, Sosyal Politikalar başkanı Sevilay Gönen, birim başkan yardımcısı Derya Sayar, Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı Ergün Özgör, birim başkan yardımcısı Havva Efe'nin katkılarıyla Yenicami bulvarında aşure ikramı etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşan Sosyal Politikalar başkanı Sevilay Gönen Bolluğun, bereketin, sevgi ve merhametin, gönüllerdeki kardeşliğin, paylaşarak yaşanan mutluluğun ve güzelliğine vurgu yaparak, Muharrem Ayı’nın ve Aşure Günü’nün tüm insanlığa hayır, mutluluk ve huzur getirmesini temenni etti.

Kültür Sanat Politikaları Başkanı Ergün Özgör; "Bugün halkımızla aşuremizi paylaştık. Nasıl ki aşureyi oluşturan malzemeler aşureye ayrı, güzel bir tat veriyorsa, her çeşit inançtan, kültürden insanlar bir araya geldiğinde, birlik olduğunda aynı aşurede olduğu gibi bambaşka bir güzellik kazanabilirler. Bizler de insana insan olduğu için değer vererek, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde, karşılıklı saygı çerçevesinde, birbirimize sevgi penceresinden bakarak güzel bir gelecek oluşturabiliriz. Bu günün millet olarak kardeşliğimizin pekişmesine vesile olmasını temenni ediyoruz." dedi.