HALK54.COM

Depreme karşı en etkili çözüm riskli yapıların dönüştürülmesidir Depreme karşı en etkili çözüm riskli yapıların dönüştürülmesidir

Bir davet için Et ve Süt Kurumu’nun Erenler’de bulunan satış noktasına gelen Sibel Arın Sezer isimli genç kadın üretim tarihi 20 Aralık 2022 olan 5 paket Koyun Güveç aldı. Davetlilerin geleceği gün buzluktan çıkarttığı güveç paketlerini açan Sezer şok oldu.  Koyun Güveç olmasını beklediği paketlerin büyük bölümüne koyun yağı konduğunu gören genç kadın sosyal medya hesabından isyan etti.

Sosyal medya hesabından “Saatlerce et balık kurumu önünde ucuza et alacağız diye bekliyoruz. Evimize et alıp geldik diyoruz meğer paket paket yağları almışız. Yazık günah değil mi bizlere? Paketlerde et diye yağları veriyorsunuz. 1 değil 2 değil 5 paket aldık. Hepsi de sırf yağ çıktı. Yazıklar olsun çok üzgünüm.” paylaşımı yapan Sezer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi etiketledi.

Et ve Süt Kurumu’nu güvenilir olduğu için seçtiğini ve koyun güvecini içinin yağ dolu olmasına anlam veremediğini belirten Sezer'e sosyal medyadan destek yağdı.