Milli Siyaset Akademisi ve 19 Grup Spor iş birliğiyle Sakarya Millet Bahçesi’nde ‘ Seccadeni al gel’ sloganı eşliğinde spor ve spor ahlakı üzerine program düzenleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bay Kemal Sakarya'nın nerede olduğunu bilmiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bay Kemal Sakarya'nın nerede olduğunu bilmiyor

Milli Siyaset Akademisi Koordinatörü Erhan Erdoğan ile Komisyon Üyesi İsmail Avcı; 3 Eylül 2022 Cumartesi Saat: 20.00’de Sakarya Millet Bahçesi’nde gerçekleştirecekleri önemli program hakkında bilgi verdi. Kültürel değer ve köklü tecrübeleri yeni nesillere aktararak, bilimsel teknolojik gelişmelere bağlı toplumsal sorunları tanımlayacak, halkın beklenti ve ihtiyaçlarına göre çözüm ve stratejiler belirlemek ile bireyler yetişmesine öncülük etmeyi hedef haline getiren Milli Siyaset Akademisi, 19 Grup Spor işbirliğiyle Sakarya Millet Bahçesi’nde program gerçekleştirecek. 3 Eylül 2022 Cumartesi Saat: 20.00’de başlayacak program için detaylar veren Moderatör Erhan Erdoğan, birlikte kılınacak akşam namazı sonrası hoş sohbet ve eğlenceli bir program olacağını ve programa herkesin davetli olduğu bilgisine yer verdi. Erdoğan, açıklamasında soru cevap şeklinde bilgilendirme ve şuurlu bir program olacağına ilişkin vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı: “Ailelerin çocuklarıyla birlikte ders alacakları eğlenceli, bilgilendirici ve güzel bir program olacak. Konumuzun ana teması spor ve sanatın gençler üzerindeki etkisi. Spor ve sanatta para kazanmak ve geçinmek elbette önemli fakat bunu yaparken ahlaki boyutu da yabana atmamak gerekiyor. Açıkçası gayri ahlaki işlere bulaşmamak, kötü alışkanlık ve arkadaşlıklar kurmaktan uzak tutmak ile çocuk ve gençlerimizi doğru şekilde bilinçlendirmeyi sağlamak gibi bir düşünce ve gayemiz bulunuyor” diye konuştu. Programda Akyazı İlçe Spor Müdürü Adem Altuğ, Wushu Federasyon Başkanı Abdurrahman Akyüz, Sanatçı Davut Güloğlu, Profesyonel Milli Sporcu JacQues Faty ve 19 Grup Spor Direktörü Mehmet Uzun’un yer alacağını kaydeden Moderatör Erhan Erdoğan, ‘Gençler soruyor, profesyoneller cevaplıyor’ şeklindeki başlığın ardından tüm Sakarya halkının programa davetli olduğu bilgisini paylaştı.