Bir süredir Hendek Devlet Hastanesinde hekim sıkıntısı had safhaya ulaştı. İstifa eden veya ataması gerçekleşerek ilçeden ayrılan hekimlerin boş kalan yerleri yavaş yavaş dolmaya başladı.

Sis bulutlarının güneş ile buluşması görsel şölen oluşturdu Sis bulutlarının güneş ile buluşması görsel şölen oluşturdu

Bülent Yaman

Son günlerde Hendek Devlet Hastanesinde atanan ve istifa eden hekimler nedeniyle bazı branşlarda poliklinik yapılamıyordu. Bu da vatandaşların tepkisine neden oluyordu.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Hendek Devlet Hastanesi Başhekimi Ünal Küçükyılmaz, Op. Dr. Ali Tetik’in göreve başladığını duyurarak, "Bizim tek gündemimiz var; "Vatandaşımıza Hizmet". Hendek Devlet Hastanemiz'de görev yapmak üzere yeni bir GENEL Cerahhi Uzmanı daha göreve başlamıştır. Op. Dr. Ali Tetik beye hoşgeldiniz diyerek başarılar diliyoruz. Hendekli vatandaşlarımız Herşeyin En İyisine Layıktır." ifadelerini kullandı. 
 
Diğer yandan Kardiyoloji, Göğüs gibi önemli branşlarda ise hala doktor bulunmaması nedeniyle 100 bini geçen ilçede yaşayan vatandaşlar arasında ilçeye ne zaman Kardiyoloji ve göğüs hekimi geleceği ise merak konusu oldu. Özelikle kalp ve göğüs rahatsızlığı bulunan yaşlı vatandaşlar sıra bulamamaktan şikayetçi olurken, sıra bulsalar bile yollarda sıkıntı yaşadıklarını söyleyerek bir an önce ilçeye Göğüs ve Kalp Hekimlerinin gelmesini istediler.