Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne atanan Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilimize gelerek eğitim faaliyetlerine katıldı.Bakanlık Temel Eğitim Genel Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşcı’nın Sakarya ziyaretinde ilk olarak İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş’ı ziyaret ederek eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Sakarya’daki eğitim faaliyetleri ve yıl değerlendirilmesi yapıldı. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy, ilkokul öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan "Masal Kitapları Setini" Genel Müdür Ebubekir Sıddık Savaşcı'ya takdim etti.

Genel Müdür Ebubekir Sıddık Savaşcı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Öğrenme Süreçleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı İhsan Erkul ve İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ile birlikte, öğrencileriin yabancı dil alanındaki yeterlik ve yetkinliklerinin artırılması amacıyla planlanan “Çoklu Yabancı Dil Eğitim Modeli” pilot uygulaması kapsamında ilimizde düzenlenen yıl sonu değerlendirme çalıştayına katıldı.

Savaşcı daha sonra, İl Millî Eğitim Müdürümüz Coşkun Bakırtaş ile birlikte Şehit Ahmet Akyol İlkokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi. Ziyareti esnasında öğrencilerin derslerine katılan Genel Müdür Savaşçı, öğretmenler odasında öğretmenlerimizle buluşarak Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ne ilişkin istişarelerde bulundu. Sohbetin ardından Müzik öğretmenlerimiz ile "Bir Teneffüs Bir Türkü" etkinliği de gerçekleştirildi.

Genel Müdür Savaşçı Sakarya’daydı

Başkan Çelik milli maç heyecanını Serdivanlılarla birlikte yaşadı Başkan Çelik milli maç heyecanını Serdivanlılarla birlikte yaşadı

Savaşçı ve Bakırtaş daha sonra öğrencilerin oynayarak öğrenmeleri için hazırlanan “Geleneksel Çocuk Oyunları”etkinliklerine katılarak yaşanan heyecana ortak oldu. Müdürler ve öğretmenler geleneksel çocuk oyunlarıyla unutulmaz bir gün geçirerek yarışmalara katıldılar.

Medyabar

Ekran Görüntüsü 2024 06 07 195119Ekran Görüntüsü 2024 06 07 195112Ekran Görüntüsü 2024 06 07 195101Ekran Görüntüsü 2024 06 07 195106Ekran Görüntüsü 2024 06 07 195047Ekran Görüntüsü 2024 06 07 195053