Geyve Belediyesi Personeli İç Hizmet Eğitim kapsamında Geyve Gençlik Merkezi’nde "Mazeret Yok, Çıkış Var" isimli konferans verildi. İletişim Uzmanı – Yazar Dr. Şaban Kızıldağ konferansta, insanların başarısız ve mutsuz olmasının önündeki en büyük engelin mazeret olduğunu belirtti. “Ama” ile başlayan sözler yerine “Her şeye rağmen mazeret yok” sözünün bir yaşam felsefesi olduğunu söyleyen Kızıldağ, sağlıklı bir ruh hali için insanın kendisini, başkalarını, yaptığı işi, ait olmayı sevmesi, sağlam bir inancı, sağlam hayalleri olması ve bu hayallere bağlı planlarının olması gerektiğini kaydetti. İmam Gazali'nin "Cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder." sözünü hatırlatan Kızıldağ, artık cevizin kabuğunu kırmak, dünya markaları yaratmak gerektiğini ifade etti. "Neden bizden dünya markası çıkmıyor? Neden ekip çalışmasına uygun değiliz? İletişimde neden sorun yaşıyoruz, toplumda konuşamıyoruz?" diyen Kızıldağ, iletişimin ailede anneyle başladığını belirtti.

Konferansın sonunda Geyve’nin ülkemizdeki cennet köşelerden biri olduğunu belirten Kızıldağ, "Bugüne kadar 3 milyonu aşkın insanla biraya geldim. Onlara 'Mazeret yok' demek için kendi duygularımı paylaştım. Biz büyük bir milletiz. Bu millet kendine olan inancını asla kaybetmemelidir" dedi.

Orman Bölge Müdürü Polat’a ödül Orman Bölge Müdürü Polat’a ödül

Ayrıca Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya'nın Geyve'yi bir marka haline getirdiğini ve ülkede bunu yapabilen nadir belediye başkanlarından biri olduğunu dile getirdi. "Markalaşmanın bu denli öneme sahip olduğu günümüzde GEYVA markası ve kadın istihdamı projeleriyle Geyve kendini dünyaya tanıtıyor. Kendisini tebrik ediyorum." Dedi.