banner198

banner197

Sakaryaspor’da son durum ne!

TV 264 ekranlarında dün akşam Sakaryaspor kongresi öncesinde önemli mesajlar verildi. Orman ve Spor eski Bakanı Ersin Taranoğlu’nun telefonla katıldığı programın ilerleyen dakikalarına İş adamı Uğur Akkuş’un avukatı Erdal Çakıcı da telefon bağlantısıyla katıldı.

GÜNDEM 05.06.2021, 15:14 05.06.2021, 15:26
76

TV 264 ekranlarında her Cuma Akşamı yayınlanan “Gazeteciler Soruyor” isimli tartışma programını dün gece yine gündeme damgasını vurdu. Gazeteci Zafer Tokuş’un moderatörlüğündeki programa geçen hafta trafik kazası geçiren gazeteci Hakan Turhan katılamadı. Gazeteci Hüseyin Cumalı ile Gazeteci Safa Polat’ın katıldığı programın ilk bölümünde Sakaryaspor ile Kocaelispor arasında oynanan final karşılaşması, mevcut yönetim ve 14 Haziran günü yapılacak olan Sakaryaspor kongresi öncesinde neler yaşandığı ele alındı.

Canlı telefon bağlantısıyla programa katılan Orman ve Spor’dan sorumlu eski bakan Ersin Taranoğlu, kendi tespitlerini ortaya koydu. Final maçında kupayı alan takım ve camiasının mutluluğu yaşadığını anımsatan Bakan Taranoğlu, zaman olarak şimdi herkesin konuşma zamanı olduğunu anımsattı. Kentin valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer dinamiklerinin bir araya gelerek konuşulan 4-5 adayı birleştirip tek adayla kongreye gidilmesi gerektiğini anımsatan Taranoğlu, “Bugün birlik ve beraberlik zamanıdır. Ayrıca bugün, zaman olarak kim ne konuşacak ise konuşmasının da tam zamanıdır. Kongre sonrasında kimse konuşmasın” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin şehrin ağabeyi olduğunu belirten Taranoğlu, “Şehrin ağabeyi bütün başkan adaylarını kucaklayıp gerekirse tek liste çıkartacak bir yönetim yapmalıdır” dedi. Sakaryaspor’un daha iyi noktaya gelmesi için başkanın kim olacağından çok projelerine bakılması gerektiğini savunan Taranoğlu, “Eğer bugün birlik ve beraberliği sağlayamazsak önümüzdeki sezon hakemin, federasyonun, kulüplerin, herkesin bize bakışı ona göre olur. Eğer birlik ve beraberlik içinde olursak spor camiasının bize bakışı da farklı olur” diye konuştu.

Yıllar önce Sakaryaspor’un özel bir şirkete satışıyla da ilgili konuşan Taranoğlu, günümüzde bir çok büyük futbol kulübünün satışını anımsattı. MEPAŞ’a satışı yapılan Sakaryaspor’un maddi ve manevi hiçbir sorunu olmadığını belirten, MEPAŞ’tan Sakaryaspor’u yine Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait BELPAŞ’a devredildiğini söyledi. Taranoğlu, “MEPAŞ zamanında yani özel sektöre satıldığı zaman hiçbir sorunu ve borcu yoktu. Ama BELPAŞ aldıktan sonra kulübün borcu çok oldu” dedi.

Taranoğlu’nun bu sözleri sonrasında Hüseyin Cumalı, “Madem Sakaryaspor yıllar önce satışı özel sektöre yapılan MEPAŞ’ta çok mutlu idi. Neden Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan BELPAŞ’ satıldı” diye sordu. Bunun üzerine ise Taranoğlu, “Sakaryalılar böyle istedi” deyince Cumalı’ da, “Demek ki Sakaryaspor, Sakaryalılarındır. O zaman böyle idi, bugün ise Uğur Akkuş takımı alsa yine aynısı olabilir” diye konuştu. 

Sakaryaspor’un Bodrumspor’dan 6 gol yemesine karşı Cumhuriyet Savcılarını göreve davet eden Taranoğlu’na Gazeteci Cumalı, “Bu o maçta şike yapıldı demektir” dedi. Cumalı’nın bu sözleri Taranoğlu, “Ben şike imasında bulunmadım” dedi ve “Ama bu işin sonu Misli.com’a kadar gider” diye konuştu.

Taranoğlu’ndan sonra ise programa telefon ile Sakaryaspor Başkan Adayı Uğur Akkuş’un avukatı Erdal Çakıcı bağlandı. İş insanı Uğur Akkuş’un Sakaryaspor’a resmen adaylığını açıkladığını anımsatan avukat Çakıcı, projelerle geldiklerini ifade etti. Herkese diyalog kapılarının açık olduğunu belirten Çakıcı, “Bütün başkan adaylarına kongre şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Gazeteci Hüseyin Cumalı’nın, “Sakaryaspor ile Kocaelispor maçı bittiği zaman iş insanı Uğur Akkuş daha maçtan dakikalar sonra “yönetim istifa” ve “Yönetim taraftarın umutları ile oynuyor” diye sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Biz tepki gösterince de bunu sildi. Neden bunu yaptı! Acımızı yaşadığımız sırada bu yapılır mı” sorusu üzerine Avukat Çakıcı, niyetlerinin kötü olmadığını dile getirdi. 

Cumalı’nın, “Ne kadar bütçe ile adaysınız” sorusu üzerine Çakıcı,” 15-20 milyon ile başlarız. Üzeri gerekirse gelir” dedi. Sakaryaspor Başkanı Cevat Ekşi’nin geçen sözün 21 milyon TL harcadığını anımsatan Cumalı, “Cevat başkan 21 milyon zaten harcadı. 15-20 milyon nedir ki, ayrıca sizden önce telefonla bağlanan Bakan Ersin Taranoğlu, ‘bu lig de 15 milyon ile ligde kalınır, 25 milyon ile en fazla play-off oynanır, eğer bir üst lige çıkılacak ise 35 milyonla işe başlamak lazım’ dedi. Siz buna ne diyorsunuz” sorusu üzerine Çakıcı, “Biz 15-20 ile başlar gerekirse üzerini koyarız” diye konuştu.

Cumalı’nın “Sakaryaspor final maçı oynarken Sakaryaspor Başkanlığı’na aday olan Uğur Akkuş Amerika’da Nusret’e et yiyordu! Takımın böylesine önemli bir gününün de yoktu. Nasıl olacak” sorusu üzerine Avukat Erdal Çakıcı, “O iş gezisi önceden programlanmıştı” dedi. Cumalı, “Sakaryaspor taraftarı bir telefon ile başkanına ulaşmak ister. Başkan Cevat Ekşi’ye bütün taraftarlar ulaşıyor. Eski başkanlara da taraftar hep ulaştı. Ama iş insanı Akkuş’a basın bile ulaşamıyor” sorusu üzerine Çakıcı, “O konuda ne gerekiyorsa yapacağız. Sistem kuracağız” dedi.

Sakaryaspor adayları arasında İdris Caymaz, Uğur Akkuş, Cumhur Genç, Adil Köseoğlu ve ismi henüz açıklanmayan bir adayında olduğu anımsatan Cumalı, avukat Çakıcı’ya, “Bu adaylarla bir araya gelip tek liste de anlaşır mısınız” diye sordu. Uğur Akkuş’tan başka kimsenin resmi olarak adaylığını açıklamadığını belirten Çakıcı ise, “Hele adaylar bizim gibi resmi olarak bir çıksın. Ondan sonra bunlar da konuşulur” dedi. 

Sakarya’nın 16 ilçesindeki Covid-19 vakalarıyla ilgili olarak konuşan gazeteciler, maske-mesafe-temizlik kurallarının önemine işaret etti. İlçelerde 100 binlik oranlara göre vakaların değerlendirildiği programda, Cumalı, “Türkiye’de son 2.5 ayda ilk kez ölüm oranları 100’ün altına indi. Bu sevindirici bir gelişme” dedi. İşyerlerinin açılmasından duyulan memnuniyetin ele alındığı programda Covid-19 aşılarıyla ilgili son durumda konuşuldu.  

Programın ilerleyen saatlerinde Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun girişimleriyle ilçede kurulacak olan 5. Fen Lisesi de konuşuldu.Gazeteciler, “Turgut  Babaoğlu ve ekibini böylesine önemli bir işe imza attığı için kutlarız” dedi. 

Adapazarı Belediye meclisinde AK Partili Meclis Üyesi Hasan Karagüzel ile İYİ Partili Meclis Üyesi Ahmet Bıçkıcı arasında “İsrail” polemiği ele alındı. İsrail kimsenin sevmediğini belirten Cumalı, “bu kavgalara gerek yok” dedi. Adapazarı Belediyesi’nin son aylarda önemli işlere imza attığı belirten Gazeteci Safa Polat ise, “meclisteki kavga yersiz idi. Bir de son zamanlarda Adapazarı Belediyesi’nin yaptığı önemli işler gölgelenmeye ve itibarsızlaştırılmaya çalışıyor. Bu yapılanlar yakışıksız” dedi.

Adapazarı Belediyesi ile ilgili bazı yayın organlarında çıkan haberlerin maksatlı olduğunu anımsatan Cumalı ise, “Bir gazete kredisiz iş yok diye manşet attı. Krediyi bütün belediyleler alıyor. Bir tek Adapazarı Belediyesi mi alıyor! Bir gazete ise Ada Meydan projesiyle ilgili olarak ‘neden Hilmi Kayın İş merkezini yıkmıyorlar’ diye manşet attı. Bu kente Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu çalışıyor diye sürekli topa tutuluyor” diye konuştu. 

Sakarya'da inşa edilecek olan 1000 yataklı şehir hastanesinin inşaat ihalesinin süreci onaylandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz geçtiğimiz günlerde inşaat ihalesinin yapıldığını açıklayarak “Yapılmasını vaat ettiğimiz 1.000 yataklı Sakarya Şehir Hastanemiz 27 Mayıs 2021 tarihinde ihale edilmiştir. Yaklaşık maliyeti 1 milyar 628 milyon 465 bin 608 TL olan Hastanemizin ihalesi inceleme süreci geçer geçmez inşaat çalışmaları başlayacaktır. Sakarya'mıza hayırlı olsun!” demişti.

Polat, "27 Mayıs'ta yapılan ihalenin ardından resmi itiraz süreleri de sona erdi ve ihale resmiyet kazandı. 1000 Yataklı Şehir Hastanesinin ihale sürecinin tamamlandığı Sağlık  Bakanlığının sitesinde de güncellendi" dedi. Serdivan Alandüzü Bölgesi’nde yapılacağı tahmin edilen 1000 Yataklı Şehir Hastanesi, 284 dönümlük kapalı alana sahip dev bir sağlık kompleksi olacak. Hastanenin 2023 yılına kadar tamamlanması planlanıyor. İnşaat ihalesini alan firmanın yıl bitmeden başlanması öngörülüyor” dedi.

Cumalı’nın bazı gazetecilere çattığı program sonunda AK Parti Sakarya İl Başkan Yardımcı Ömer Arslan gündeme geldi. Pandemi nedeniyle kapalı olan bir çok yerin son genelge ile açıldığını anımsatan Cumalı, “Ömer Arslan, Adapazarı Dağdibi Mahallesi bulunan halı sahasında gazetecilere mangal partisi verecek. Bütün basın davetli ve Arslan kaç basın mensubu geleceğinin sayısı istiyor” dedi.

Aylardır devam eden “Gazeteciler Soruyor” isimli programın yaz sezonu nedeniyle tatile girdiğini belirten Gazeteci Zafer Tokuş,  “Gazeteciler soruyor yaz tatiline giriyor. Eylül ayına kadar tatilde olacağız. Bu süre içinde arkadaşımız Aziz Güvener’in sunacağı ve yine gazetecilerin konuk olacağı “Park Geceleri” başlayacak. Şimdilik hoşçakalın” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
SEDAŞ'tan memnun musunuz!
SEDAŞ'tan memnun musunuz!
21°
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 03:20
Güneş 05:19
Öğle 13:04
İkindi 17:03
Akşam 20:38
Yatsı 22:28
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30