Gelecek Partisi Sakarya İl Başkan Yardımcısı ve İletişim Başkanı Hüseyin Güner, “Muhalefetin Cumhur Başkanı adayı kim olacak tartışmaları yerine siyasetin bu güç dengesizliği koşullarında nasıl şekilleneceğini konuşmak çok daha yerinde bir tutum olacaktır. Zira 2023 Seçimleri için rakipten oy alması gereken artık muhalefet değildir.” dedi.

Gelecek Partisi İl Başkan Yardımcısı ve İletişim Başkanı Hüseyin Güner “Gelecek Partisi olarak seçim çalışmalarımızı başlattık. Kendi alanımız olan dijital, siyasal ve saha eğilimleri gösteriyor ki sokakta bir seçim beklentisi var. Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanlığı olarak düzenli bir şekilde sahada ve dijital platformlarda siyasal eğilimleri kontrol etmekteyiz. Bu seçimin biraz farklı olabileceğini, siyasal iletişimin ve stratejinin kitleler ile iletişimde etkili olacağını düşünüyoruz. İl Başkanımız Fatih Sevindik Başkanlığında kurulan genç ve eğitimli kadromuz ile Türkiye’nin ve Sakarya’nın geleceği için çalışıyoruz.” dedi.

Cihan Kolip, bu sözlerle İYİ Parti'den istifa etti! Cihan Kolip, bu sözlerle İYİ Parti'den istifa etti!

RAKİPTEN OY ALMASI GEREKEN ARTIK MUHALEFET DEĞİLGüner sözlerine şöyle devam etti; ” Türkiye’de siyasal iletişim eksikliği mevcut. Dolayısıyla başarı, siyaset strateji belirlemede tüm partilerin yaptığı hataları tespit etmek ve strateji geliştirmekle mümkündür. Siyasal iletişim sürecinde üslubun seçmen davranışındaki rolünden, tabana ve seçmene verilecek mesaja, kamuoyunda negatif algıya karşı alınacak aksiyonların belirlenmesi gerekmektedir. Gelinen noktada muhalefet cephesinin büyümesi ve ortak hareket etmesi, iktidar kanadına Cumhurbaşkanı adayı kim olacak tartışmasını gündeme taşımış ve bir fırsata çevrilmiştir. Dolayısıyla yaklaşık son üç yıldır muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili her türlü konuyu tartışmaya devam ediyoruz (kim olacak, ortak bir aday olacak mı, HDP de destekleyecek mi, muhafazakâr bir aday mı olmalı, alevi bir adaya seçmen oy verir mi vb.. İktidarın bu konuyu gündemde tutmasının sebepleri aslıda çok açık, muhalefet partileri arasında ve seçmen tabanlarında bu tartışma üzerinden çatlaklar yaratabilmek, ortak bir aday fikrinin imkansızlığı üzerinden seçmenin umudunu kırmak, seçmenin muhalefet partilerine duyması muhtemel güveni sarsmak. Dolayısıyla muhalefetin strateji seçeneklerini, siyasetin bu güç dengesizliği koşullarında nasıl şekilleneceğini konuşması çok daha yerinde bir tutum olacaktır. Muhalefet 2023 seçim stratejisini rakipten oy alması gereken artık muhalefet değil başlığı altında geliştirmelidir.” dedi.

GELİN GENÇLER GELECEĞE BİRLİKTE İMZA ATALIMGüner “2023 seçimlerinde 18 milyon genç ilk defa oy kullanacak. Dolayısıyla bu oran yüzde 16’ya tekabul ediyor. Gelecek Partisi olarak gençlerimiz ile temas, iletişim, etkileşim içerisinde olmayı önceliklerimiz arasına almış bulunmaktayız. Sakarya için bu oran baraj üstüdür. Aydınlık yarınlarımız için gençlerimizi çok önemsiyor ve çok değer veriyoruz. Gelecek Partisi, gençleri siyasetin öznesi seçmiş, odağına almış bir partidir. Gençlerimiz geleceğimizin teminatı, toplumsal meşruiyetin temelidir. Geleceği değiştirmek isteyen gençlerin siyasete girmeleri elzemdir. Zira siyasetin iyi eğitilmemiş insanlara bırakılacak bir alan olmadığı açık ortadadır. Gençlerin mutlaka siyasette olması gerekmektedir. Gençlerin fikirleri, ihtiyaçları, kaygıları, talepleri, yönelimleri ve siyasi düşüncelerine önem veriyoruz. Toplumsal hayattaki problemlerimizi çözmek için ortak fikir üretebilecek gençleri aramızda görmek istiyoruz. Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanlığı kapısı tüm gençlerimize sonuna kadar açık. Gelin geleceğe birlikte imza atalım.” ifadelerini kullandı.