Gökdemir, HAK EMEK-DER’ in kuruluşundan duyduğu memnuniyeti ifade ederek; derneğin kuruluş amacının 15 Milyona yakın işçi ve Bağ-Kur emeklisinin talepleri doğrultusunda gerçekleştirildiğini, derneğin kurulmasındaki asıl gayenin rakip olmak değil işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin sorunlarının kamuoyunda gündeme getirilip çözüm oluşturulması olduğunu dile getirdi.

Hak-İş İl Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir; tüm HAK-İŞ teşkilatına çağrıda bulunarak, “Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın üyesi olarak emekli olmuş işçi kardeşlerimiz başta olmak üzere, yaşlılık aylığı bağlanan tüm emeklilerimizi HAK EMEK-DER derneğine üye olması için çağrı yapıyor, tüm emeklilerimizi HAK EMEK-DER çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz” dedi.

THY Dubai-İstanbul seferi iptal edildi THY Dubai-İstanbul seferi iptal edildi

İşçi Emeklilerinden Yoğun Bir Talep Var

Gökdemir, her yıl HAK-İŞ’ e bağlı sendikalarımıza üye binlerce işçinin emekli olduğunu, sadece EYT düzenlemesi ile HAK-İŞ’e üye 30 binin üstünde işçinin emekli olduğunu belirterek; emekli olan işçilerin HAK-İŞ Konfederasyonu gibi hak ve emek mücadelesi veren, taleplerini net şekilde dile getiren bir çatı altında toplanma konusunda yoğun bir talebin söz konusu olduğunu vurguladı.

“HAK-İŞ Olarak Mücadelelerini Destekleyeceğiz”

Gökdemir, İşçi ve Bağ-Kur emeklilerimizin ciddi sorunları var. Bu sorunların çözümü için derneğimiz gereken mücadeleyi gösterecektir. HAK-İŞ olarak, biz de bu mücadelede sorunlarının çözümü konusunda çabalarını destekleyeceğiz”. Tarihi bir adım atılarak kurulan derneğin önemli işlere imza atacağına güveninin tam olduğunu ifade eden Gökdemir, HAK-İŞ teşkilatının tamamının bu mücadeleye destek vereceğinin altını çizdi.

Emeklilerin emekli maaşları, intibak yasası, aylık bağlama oranları başta olmak üzere pek çok sorunları olduğunu dile getiren Gökdemir, bu sorunların çözümü noktasında işbirliğinin gerçekleştirileceğine vurgu yaptı.

İntibak yasası ve yaşlılık aylığının bağlanması konusunda sorunların çözülmesi adına HAK-İŞ’in yıllarca itirazda bulunduğunu ifade eden Gökdemir, kurulan dernek ile en kısa sürede sorunların çözümü için yoğun bir çalışma yapılması gerektiğini, bu çalışmalar gerçekleştirilirken de HAK-İŞ’in sürece tüm imkanları ile destek vereceğini ifade etti.

“Tüm HAK-İŞ Teşkilatımıza Çağrı Yapıyoruz”

İlerleyen günlerde Konfederasyonumuza bağlı Emekli sendikasının da kurulacağının müjdesini veren Gökdemir, tüm HAK-İŞ teşkilatına çağrıda bulunarak “Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın üyesi olarak emekli olmuş işçi kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm yaşlılık aylığı bağlanan emeklilerimizi HAK EMEK-DER derneğine üye olması için çağrımızı yapıyoruz” dedi.