Kaynarca Belediye Başkanı Kadir Yazgan, Halit Molla’nın adının Adapazarı’nda bir cadde ve okula verilmesi için Kaynarca Belediye Meclisi ve Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’ne önerge verecek. 

21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 103’üncü yıldönümünü kutlayan Kadir Yazgan’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle: “Bu vesileyle belirtmek isterim ki, 21 Haziran sabahı kurtuluşu müjdelemek için işgalden sonra ilk sabah ezanını okuyan Milli Mücadale kahramanı Halit Molla, soyadı kanunundan sonraki adıyla Halit Akın’ın adının bu güne kadar Adapazarı merkezinde adına yakışır bir caddeye ve bir okula verilmemesi büyük bir eksikliktir. 

Demir’e ziyaretler sürüyor Demir’e ziyaretler sürüyor

Her 21 Haziran Adapazarı’nın Kurtuluşu ve 3 Mayıs Kaynarca’nın Kurtuluşu törenlerinde mezarı başına giderek andığımız büyük kahramanımızın adının genç nesillerin hafızalarında yer etmesi, küçük de olsa minnet duygularımızın karşılık bulması için bu konu Sakarya Büyükşehir Belediyesi gündemine alınarak görüşülmelidir. 

Bizler Kaynarca Belediye Meclisi ve Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi olarak üstümüze düşen görevi yerine getirme kararlılığında olacağız. 

21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103’üncü yıldönümü milletimize kutlu olsun. Başta İstiklal Harbi kahramanımız Halil Molla, ebediyete uğurladığımız gazilerimiz ve şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”