Düzce Gölyaka merkezli deprem sonrasında Marmara Bölgesi’nde büyük panik yaşandı. Halk54 Haber Merkezi ekibi ise depremden hemen sonra Adapazarı şehir merkezinde kayıtta idi.

Sağlık Bakanlığı Sakarya'da 278 işçi alacak! İşte açılan kadrolar ve meslekler... Sağlık Bakanlığı Sakarya'da 278 işçi alacak! İşte açılan kadrolar ve meslekler...

Nurettin Eryılmaz ile Fuat Koçer’in özel haberi

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde saat 04:08'de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Bartın, Zonguldak, Kütahya, Bilecik, Bursa, ve İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedildi.  Düzce Çay Mahallesi'nde oturan 63 yaşındaki Sevim Çengel'in, yaşanan depremin ardından panik ve korkuya kapıldığı ve geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği öğrenildi. İlk belirlemelere göre 30 dolayındaki vatandaş yüksek binalardan atlayıp hastanelik olurken, yine korku ve panik içinde hastanelere koşanlar oldu.

Sakarya’da ise deprem hayli sert bir şekilde hissedildi. Yüksek katlı binalarda oturanların büyük panik yaşadığı şehirde polis, itfaiye, AFAD ve doğalgaz ekipleri hemen harekete geçti. Depremle birlikte Halk54 Haber Merkezi ekibi de sokakta idi. Şehir merkezinde oturan ve sokağa kendini atan vatandaşlarla röportaj yapan haber merkezimiz, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Merkezi’ne 112 Acil servisiyle yakınları tarafından getirilen vatandaşları görüntüledi. Soğuk nedeniyle şehrin bazı bölgelerinde vatandaşların ateş yaktığı gözlenirken yaşlı, çocuk, engelli olanların ise zor bir gece geçirdiği yine kameralarımıza yansıdı.