banner198

banner327

banner356

banner373

banner197

banner326

banner355

banner374

Halk54 Panorama! İşte Sakarya'da haftaya damgasını vuranlar...

Halk54 Panorama, haftaya damgasını vuranları belirlemeye devam ediyor. Bu kapsamda bu haftanın başkanı, karizması ve iş insanı Halk54 Panorama'da paylaşıldı. İşte bu haftanın enleri...

HALK54 PANORAMA 08.01.2022, 21:09 08.01.2022, 21:26
434
Halk54 Panorama! İşte Sakarya'da haftaya damgasını vuranlar...

Haftanın Karizması
Hasan Alişan
SESOB Başkanı

Uzun ama çok uzun yıllardır Sakarya Oto Sanatkarları Odası Başkanlığı’nın yanı sıra Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SEBOB) Başkanlığı’nı yapan Hasan Alişan son kongrede elde ettiği başarıyla bir kez daha gündeme damgasını vurdu. Sakarya Oto Sanatkarları Odası'nın 22. Olağan Genel Kurulu'nda başkan adayı Özcan Ovalı 262, başkan adayı Uğur Şahin 47 oy alırken, aldığı 572 oyla bir kez daha başkan seçilen Hasan Alişan 30 yılı aşan başkanlığını 3 adaylı kongrede sandıktan çıkarak sürdürmeye devam etti. Sakarya Oto Sanatkarları Odası Başkanlığı’nı attığı farkla bir kez daha kazanan Başkan Alişan elde ettiği bu başarıyla da haftanın karizması oldu.

Haftanın İş İnsanı
Affan Demir
İş İnsanı

Sakarya’nın atak isimlerinden biri olan Affan Demir, Halk54 Panorama’da haftanın enlerini seçtiğimiz köşemizin bugün konuğu oldu. Genç yaşta iş hayatına atılan ve kısa sürede iletişim dünyasında yükselmeye başlayan Affan Demir başarı basamaklarını azimli çalışmasıyla tek, tek çıktı. Cep telefonu sektöründe adından söz ettiren Affan Demir elde ettiği birikimlerle birlikte Adapazarı Karaağaçdibi Bulvarı’nda kendisine ait isimli Affan İletişim isimli işyeri açtı. Ekonomik sıkıntının yaşandığı şu günlerde yeni bir şube açmak için girişimlerde bulunan şehrin sevilen ve bayılan isimlerinden Affan Demir çalışkanlığı, mesleğinde hızla yükselmesi, yeni atılımlar için girişimde bulunması ve engin tecrübesiyle bu hafta zirvenin sahibi oldu.

Haftanın Başkanı
Serkan Serbes
Sakarya Sarraf Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği Başkanı

Yeni yılın ilk günleriyle birlikte meslek odalarında başlayan kongre heyecanı sürerken, dernek statüsünde bulunan Sakarya Sarraf Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği’nde de kongre heyecanı vardı. Sakarya ekonomisinin kalbinin attığı en önemli sektörlerden birinin dernek başkanı olan Sakarya Sarraf Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes, yapılan kongreyle birlikte bir kez daha başkan seçildi. Altın ve dolardaki dalgalanma nedeniyle hareketli günler yaşayan Kuyumcuların başı olan Sakarya Sarraf Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes üyeleri için yaptığı çalışmalar, sektör için verdiği mücadeleler, efendiliği ve çalışkanlığıyla haftanın başkanı oldu.

Haftanın Parlayan Yıldızı
Turan Çatalbaş
Gazeteci

Sakarya basınında ‘baba ocağı’ olarak bilinen Adapazarı Gazetesi’nde uzun yıllar Genel Yayın Yönetmenliği yapan Sakarya basınının önde gelen isimlerinden Turan Çatalbaş haftanın enlerinin konuk olduğu Halk54 Panorama’ya konuk oldu. Adapazarı Gazetesi’nin yanı sıra meslek yaşantısı boyunca başka yerel gazetelerde de Genel Yayın Müdürlüğü yapan usta kalem Turan Çatalbaş son yıllarda kurduğu adagaste isimli haber sitesiyle dijital dünyada farkını ortaya koymaya başladı. Yazdığı köşe yazılarıyla uzun yıllar gündemi sarsan Turan Çatalbaş son aylarda başında bulunduğu Adagaste.com haber sitesindeki güncel ve gündem haberlerinin yanı sıra yazdığı köşe yazılarıyla da bu haftanın parlayan yıldızı oldu.

Haftanın Muhtarı
Hatice Cebeci
Sapanca Göl Mahallesi Muhtarı

Sakarya’nın turizm merkezi olan Sapanca’dan bir kadın muhtarla bugün birlikteyiz. Sapanca Göl Mahallesi gerek nüfus, gerekse ise coğrafi anlamda ilçenin en büyük mahallerinden birisi olmasının yanı sıra yaşam kalitesi yüksek bir mahalle olarak her geçen gün göç alıyor. Göl Mahallesi’nde 4 dönem başarılı bir şekilde muhtarlık yapan Nazmi Cebeci’nin yerine mahalle sakinlerinin isteğiyle muhtar olan Hatice Cebeci ilçede hali hazırda görev yapan tek kadın muhtar unvanını da elinde bulunduruyor. Muhtarlığa seçilmesiyle birlikte Sapanca Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli heyetinde görev yapmaya başlayan Hatice Cebeci güler yüzü ve nezaketinden dolayı mahalle sakinleri başta olmak üzere resmi kurum ve kuruluşlar tarafından oldukça sevilen bir isim olarak başarı dolu görevine devam ediyor. İlçesine hizmet getirme yarışı içinde olan, vatandaşla sürekli kurduğu diyalogla sevilen ve sayılan, resmi dairelerle halk arasında köprü görevini kuran Hatice Cebeci bu haftanın en iyisi olarak zirvenin sahibi oldu.

Haftanın Teknikçisi
Fatih Dinçel
Şentürkler Makina

Haftanın enleri 2022 yılında da dolu dizgin sürerken, şehrin tanınmış firmalarından Şentürkler Makina’nın çalışkan ve tecrübeli isimlerinden biri olan Fatih Dinçel Halk54.com Panorama’nın konuğu oldu. İşini severek yapmasının yanı sıra işinde tecrübe sahibi olan tekniker Fatih Dinçel, makine sektörünün dahi çocukları arasında bulunuyor. Çalışkan ve yüksek performansıyla mesai arkadaşlarına örnek olan, makine konusunda teknik olarak A’dan Z’ye bütün işleyişi iyi bilen Fatih Dinçel, yeni yıla yaptığı sıkı başlangıç, sürekli kendini geliştirmesi, teknik olarak mükemmeliyetçi çalışmasıyla haftanın en iyisi oldu.

Haftanın Doktoru
Op. Dr. Gürhan Erkan
Özel MEDAR Hastanesi

Haftanın enlerinde bu hafta Özel MEDAR Sakarya Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Bölümü’nün başarılı ismi Operatör Doktor Gürkan Erhan var. Teknolojinin geldiği son nokta cihazların yanı sıra engin tecrübesiyle baş-boyun cerrahisi, horlama ameliyatları, sinüzit ameliyatı, endoskopik KBB muayenesi, odyoloji(işitme) testleri, ses hastalıkları cerrahisi KBB hastalıklarının tıbbi tedavisi, tükürük bezlerinin her türlü iltihaplı hastalıkları ve iyi-kötü huylu tümörler, nazal septal deviasyon ameliyatları, kulak, burun, boğaz hastalıkları teşhis ve tedavisi noktasında büyük başarılar elde eden Op. Dr. Gürhan Erkan çalışkanlığı, mütevazi kişiliği, mesleğine olan aşkı ve en önemlisi teşhis ve tedavi noktasında elde ettiği başarılarla bu hafta zirvenin sahibi oldu.

Haftanın Şarkıcısı
Çağla Tomris

2021 yılına ‘elveda’ derken, 2022 yılına ‘merhaba’ diyenlerin tercih ettiği Kırkpınar Yelken Restaurant’ta sahne alan Çağla Tomris sahnede yine devleşti. Uzun yıllar Karasu’da mükemmel performansıyla adından söz ettiren ve kış gecelerinin Sakarya’da vazgeçilmez isimlerinden biri olan Çağla, yılbaşı gecesi sahne aldığı Kırkpınar Yelken Restaurant’ta Yılbaşı gecesini eğlenerek girmek isteyenleri coşturmasını bildi. Günün hit şarkılarıyla dolu repertuarıyla muhteşem bir geceye imza atan Çağla Tomris neşesi, sahnesi, coşkusuyla bu haftanın en iyisi olarak zirvenin de sahibi oldu.

Haftanın Çalışkanı
Sait Dursun
Sakarya Büyükşehir Belediyesi

Yeni yılın ilk haftalarında performansıyla dikkat çeken bir ismi bugün konuk ettik. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nda görevli olan ve çalışması kadar mesleğine olan aşkıyla adından söz ettiren Sait Dursun, bitmek bilmeyen enerjisiyle de mesai arkadaşları dahil herkesin takdirini kazanıyor. Efendiliği, mütevazi kişiliğiyle de adından söz ettiren Büyükşehir Belediyesi’nin başarılı Zabıtalarından Sait Dursun, yeni yılın ilk günlerinde zirvenin rakipsiz sahibi oldu.

Haftanın Dalgıcı
Emre Koçdemir
Hayalet Dalgıç

Sakarya Atlantis Su Sporları Kulübü’nde dalgıçlık yaşamına başlayan genç ve enerji dolu bir isim olan Emre Koçdemir haftanın enlerini seçtiğimiz Halk54.com Panorama’ya konuk oldu. Bir süre Sapanca Gölü başta olmak üzere Sakarya’nın bir çok noktasında tüplü dalış yaptıktan sonra elde ettiği tecrübeyle birlikte Çanakkale’nin yanı sıra Ege ve Akdeniz de batık gemi ve uçak enkazlarına dalışlar yapan Emre Koçdemir, son yılların gözde ve popüler dalgıçları arasında yerini aldı. Sualtı teknolojileri alanında kariyer sahibi olmak için çok okuyan ve sürekli eğitim alan Emre Koçdemir, su altında geçirdiği zaman içinde yüksek performans elde etmek içinde sürekli spor yapıyor. Sualtı belgeseli yapmak için belli teknolojik ekipman eğitimi de alan ve sualtındaki ustalığıyla arkadaşlarının “hayalet dalgıç” adını taktığı Emre Koçdemir sualtındaki üstün başarısı, dalgıçlıkla ilgili aldığı eğitimler ve elde ettiği tecrübe ve efendiliğiyle bu haftanın en iyi dalgıcı oldu.

Haftanın Uzmanı
Deniz Tülek Öztok
Kozmetolog ve Estetisyen

Kış mevsimi gelmesiyle birlikte ciltlerde yaşanan sıkıntılar ve beslenme alışkanlığının değişmesine paralel olarak bölgesel yağlanmalar toplumda herkesin ortak kaygısı oluyor. Özellikle kadınlar cilt ve bölgesel yağlanma konusunda uzman desteği almak için başvurduğu kadınlara özel merkezlerden biri olan EASY Silm Sakarya’nın Kozmetolog ve Estetisyeni Deniz Tülek Öztok mesleğindeki başarısıyla dikkat çekiyor. Su içinde yapılan özel çalışmaların yanı sıra merkezdeki bir çok cihazla desteklenmiş programlarla kadınlara kendini kısa sürede iyi hissettiren güzellik ve zayıflığa imza atan Kozmetolog ve Estetisyen Deniz Tülek Öztok elde ettiği başarılar, işindeki tecrübesi ve performansıyla bu haftanın uzmanı oldu.

BİZ ONLARI UNUTMADIK

Uz. Dr. İrfan Öztürk

Dönemin SSK Adapazarı Hastanesi’nde başhekimlik ve Tabip Odası Sakarya Şube Başkanlığı yapan Sakarya’nın tanınmış Genel Cerrah İrfan Öztürk’ü biz unutmadık. Uz. Dr. İrfan Öztürk’ü bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

Abdüsselam Eldemir

Devlet Su İşleri (DSİ) 32. Şube Müdürlüğü görevini çok uzun yıllar başarıyla yaptıktan sonra bir dönemde Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde görev alan Abdüsselam Eldemir’i biz unutmadık. DSİ’nin tecrübeli isimlerinden olan Abdüsselam Eldemir’i bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

Hayri Yontalı

Sakarya basınında bir süre görev aldıktan sonra iş dünyasına atılan, ancak basınla diyalogunu hiç kesmeyen şehrin tanınmış isimlerinden Hayri Yontalı’yı biz unutmadık. Hayri Yontalı’yı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

HEY GİDİ GÜNLER HEEY

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Tansu Çiller beyazlar içinde Sakarya’ya geldi. Otobüsten kendisini dinleyen coşkulu kalabalığa hitap ederken hemen yanında DYP Sakarya Teşkilatının önemli isimlere Nevzat Ercan, Zafer Adalet, Celil Bergin, İsmail Gürses, Tuncay Aydın, Ertuğrul Eryılmaz, Sakarya eski Valisi Hayri Kozakçıoğlu ve partililer vardı. Beyaz atın şahlandığı o günlere bakıp da şimdi ‘heey gidi günler’ denmez mi!

Türkiye ‘Bu kez Refah’ dediği o günlerde seçime giren Aziz Duran günümüzün Sakarya Büyükşehir Belediyesi olan dönemin Adapazarı Belediye Başkanlığı’na seçildi. Rahmetli Ünal Ozan’a karşı alınan bu galibiyetle birlikte Aziz Duran mazbatasını almak için Sakarya Adliyesi’ne coşkulu bir kalabalık ile birlikte geldi ve mazbatasını da aldı. Kelimenin tam anlamıyla ‘heey gidi günler hey’ dedirten bu kare bakarken Başkan Aziz Duran içinde ‘mekanı cennet olsun’ diyoruz.

Zamanında ANAP öyle bir esiyordu ki ülke genelinde genel ve yerel seçimlerde sandıkları patlatıyordu. İşte o günlerde çekilen bir kareyle bugün birlikteyiz. ANAP Sakarya Milletvekili Ersin Taranoğlu, Kocaali Belediye Başkanı Hamza Ekşi, Gölkent Belediye Başkanı Tali Atalay, Söğütlü Belediye Başkanı Cavit İr, Karasu Belediye Başkanı Hasan İspiroğlu, Ferizli Belediye Başkanı Salih Kılıçaslan, Çaybaşı Yeniköy Belediye Başkanı Ahmet Yavuz, ANAP Sapanca İlçe Başkanı Yaşar Serdaroğlu’nun yanı sıra il ve ilçe başkanları seçim öncesi yapılan bir toplantıda bir araya geldi. Anavatan Partisi’nin gümbür, gümbür estiği o günlerde çekilen bu fotoğrafa bakıp da şimdi ‘heey gidi günler’ dememek mümkün mü!

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necdet Güngörsün’ün girişimleriyle birlikte “Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Hizmet Binası” Milli Egemenlik Caddesi Sakarya Müftülüğü yakınlarında 1999 yılında hizmete girdi. Ancak hizmete girdikten kısa bir süre sonra meydana gelen 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi sırasında cemiyet binası yerle bir oldu. İşte o hizmet binasının açılışı töreninde bina yapımına emeği geçenlere birer plaket verildi. Bina yapımına büyük emeği geçen Adapazarı Belediye eski Belediye Başkanı Ünal Ozan’a plaketini Yenisakarya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zeki Aydıntepe’nin verdiği bu kareye bakıp da şimdi “ Heey gidi günler hey, ne günlerdi o günler” dememek sizce mümkün mü!

Türk siyasetinin en renkli, en akıllı, en mütevazi, en kibar liderlerinden birisi olan Refah Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan zaman, zaman Sakarya’ya gelir idi. Sakarya’da iş insanı Şadi Tanış’ın babası olan Sait Tanış’ın evinde kalan ve Sakarya’daki dostlarıyla sohbet eden rahmetli Erbakan bir gelişinde Adapazarı Belediyesi önünde halka hitap etmişti. Usta deklanşör Hüseyin Cumalı’nın objektiflerine yansıyan o konuşma sırasında halka hitap eden Erbakan’ın bu karesine bakıp da ‘heey gidi günler hey’ dememek mümkün mü!

NOSTALJİ VAPURU

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi’nde yeni hizmete giren kuvözlerle ilgili olarak dönemin Sakarya İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Berber ile Doğumevi Başhekim Uz. Dr. Aydın Sarı basın açıklaması yapıyor. Hastanenin beyin takımında yer alan cerrah Gültekin Büyükaslan’ın da hazır bulunduğu basın toplantısında çekilen bu kareyi ‘Nostalji Vapuru’nun kaptan köşküne astık.

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti bir zamanlar bu kentin en hareketli Sivil Toplum Kuruluşları arasında idi. Günümüzde yöneticilerinin uykuya daldığı Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’nin biz yine eski günlerine gidelim. Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği bir törende başarılı gazetecilere ödül ve plaketleri takdim ediliyor. Bir zamanların efsane gazetesi olan Adapazarı Gazetesi Sorumlu Yazıişleri Müdürü Müjdat Çetin plaketini dönemin ANAP Sakarya Milletvekili Ahmet Neidim aldı. Sakarya basınının altın günlerini yaşadığı o günlerden kalan bu kareyle birlikte hem Ahmet Neidim’i, hem de Müjdat Çetin’i selamlarken bu güzel karemizi de vapurumuzun güzel bir köşesine astık.

Dönemin Sakarya Vali Yardımcı Mehmet Nuh Hamurcu, şehrin ileri gelen iş insanlarına sağlık sektörüne yaptığı hizmetlerden dolayı törenle plaket takdim ediyor. Yine dönemin Sağlık İl Müdürü Dr. Aydoğan Arslan, dönemin Sakarya Doğumevi Başhekimi Uz. Dr. Aydın Sarı’nın da hazır bulunduğu törende çekilen bu kareyi ‘Nostalji Vapuru’na astık.

Dönemin Sakarya Valisi Gökhan Aydıner bir açılışta konuşma yaparken çekilen bu kare de Sakarya Vali Koruması olan ve aramızdan genç yaşta ayrılan Recep bey ise arkasında hazır bekliyor. Bu anılarla dolu kareyi de Sakarya’nın tek Nostalji Vapuru’na asıyoruz.

HAFTANIN DUVAR YAZISI

Evde canınız sıkılıyorsa

eşinizle telefonları

değiştirin.

İşte o zaman cümbüşe

Bak cümbüşeee…

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
SEDAŞ'tan memnun musunuz!
SEDAŞ'tan memnun musunuz!
-1°
hafif kar yağışlı
Namaz Vakti 27 Ocak 2022
İmsak 06:39
Güneş 08:07
Öğle 13:16
İkindi 15:51
Akşam 18:14
Yatsı 19:37
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Trabzonspor 23 54
2. Konyaspor 22 45
3. Alanyaspor 23 38
4. Adana Demirspor 23 37
5. Fenerbahçe 23 37
6. Beşiktaş 23 36
7. Hatayspor 23 36
8. Başakşehir 22 34
9. Gaziantep FK 22 32
10. Sivasspor 23 31
11. Kayserispor 23 31
12. Karagümrük 23 30
13. Kasımpaşa 23 27
14. Göztepe 23 27
15. Galatasaray 23 27
16. Giresunspor 23 26
17. Antalyaspor 23 24
18. Rizespor 23 22
19. Altay 23 18
20. Ö.K Yeni Malatya 22 16
Takımlar O P
1. Ümraniye 21 45
2. Ankaragücü 21 45
3. Erzurumspor 21 38
4. Bandırmaspor 21 36
5. İstanbulspor 21 36
6. Eyüpspor 20 36
7. Samsunspor 20 33
8. Adanaspor 21 32
9. Manisa Futbol Kulübü 21 28
10. Tuzlaspor 20 27
11. Keçiörengücü 21 26
12. Gençlerbirliği 21 26
13. Boluspor 19 24
14. Kocaelispor 21 24
15. Menemen Belediyespor 21 23
16. Altınordu 21 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 21 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 23 57
2. Liverpool 22 48
3. Chelsea 24 47
4. M. United 22 38
5. West Ham United 23 37
6. Arsenal 21 36
7. Tottenham 20 36
8. Wolverhampton Wanderers 21 34
9. Brighton 22 30
10. Leicester City 20 26
11. Aston Villa 21 26
12. Southampton 22 25
13. Crystal Palace 22 24
14. Brentford 23 23
15. Leeds United 21 22
16. Everton 20 19
17. Norwich City 22 16
18. Newcastle 21 15
19. Watford 20 14
20. Burnley 18 12
Takımlar O P
1. Real Madrid 22 50
2. Sevilla 22 46
3. Real Betis 22 40
4. Atletico Madrid 21 36
5. Barcelona 21 35
6. Real Sociedad 21 34
7. Villarreal 22 32
8. Rayo Vallecano 21 31
9. Athletic Bilbao 22 31
10. Valencia 22 29
11. Osasuna 22 28
12. Celta Vigo 22 27
13. Espanyol 22 27
14. Granada 22 24
15. Elche 22 23
16. Getafe 22 22
17. Mallorca 21 20
18. Cadiz 22 18
19. Deportivo Alaves 22 17
20. Levante 21 11