Saadet'te değişim kurultayı! Karamollaoğlu aday olmayacak, Ömer Ayhan adaylar arasında Saadet'te değişim kurultayı! Karamollaoğlu aday olmayacak, Ömer Ayhan adaylar arasında

Nurettin Eryılmaz’ın haberi 

Cumhur ittifakı MHP Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu'nun çalışmalarına yeteri kadar destek vermemekle suçlanan ve genel merkez tarafından görevden alınan AK Parti eski Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal saf değiştirdi. AK parti Hendek İlçe Başkanı iken “Ben bu davanın neferiyim. Cumhurbaşkanımızın emrindeyim” diyen Baykal, görevden alınınca BBP Hendek Belediye Başkan Adayı İrfan Püsküllü’nün hediyelerini kendi aracına yüklerken görüntülendi. Püsküllü’nün seçim otobüsünden aldığı hediyeleri kapı, kapı gezerek seçmene dağıtan Baykal’a tepki ise gecikmedi.

İstifasıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile MHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Alkaş'a sert sözlerle yüklenen eski Başkan Hasan Serdar Baykal’ın Hendek sokaklarında Püsküllü’nün hediyelerini kapı kapı dolaşarak dağıtmasına tepki gösterenler, “AK Parti ilçe başkanı iken her ortamda ‘Ben bu davanın neferiyim. Cumhurbaşkanımızın emrindeyim. Partinin her kademesinde görev yaparım’ diyen Baykal şimdi İrfan Püsküllü’nün emrine girmiş. Demek ki Baykal’ın dava anlayışı menfaatti bitene kadarmış. Bugün AK Parti’ye bunu yapan, menfaati bittiği zaman BBP’ye de aynısını yapar” dediler.

“Taş yerinde ağırdır” diyen ve bir zamanlar AK Parti Hendek İlçe Başkanı olan Hasan Serdar Baykal’ın Hendek’te bir ağırlığı olduğunu belirten vatandaşlar, “Bir zamanlar ilçenin kaderine yön veren Hasan Serdar Baykal, şimdi kapı  kapı gezip hediye dağıtıyor. Bunu da BBP’li olduğu için değil, Cumhur İttifakı adayına destek vermediği için görevden alınmasının inadına yapıyor. Sosyal medyasından Cumhur İttifakına sürekli sert söylemlerde bulunuyor. Peki kendisi görevden almasalardı, yine böyle mi davranacaktı! Uzun lafın kısası, yıllarca ‘davanın neferiyim’ diyen Baykal AK Parti’de menfaatin bitmesiyle gerçek yüzünü ortaya koydu. Siyasetten de olsa bu hallere düşmesi yazık” diye konuştular.

067Ecba1 55D2 4661 951F Dd7E149Bec9F