Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi yenilikçi ve sektörün gelişimi için düzenlediği toplantılara devam ediyor.

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi yenilikçi ve sektörün gelişimi için düzenlediği toplantılara devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Geoteknik firması iş birliğiyle yeni nesil ölçüm teknolojilerine ilişkin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Şube Temsilcisi Serdaroğlu, sektörle yenilikçi ve teknolojik çalışmaları paylaşmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi yenilikçi ve sektörün gelişimi için düzenlediği toplantılara devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Geoteknik firması iş birliğiyle yeni nesil ölçüm teknolojilerine ilişkin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Şehirde harita ve kadastro hizmeti sunan özel şirket ve kamu kurumu çalışanının katılım sağladığı eğitimde, son günlerde sektörde yaygın olarak kullanılmaya başlanan dron teknolojilerinden ve bu teknoloji ile elde edilmiş çalışmalara vurgu yapıldı. 

Geoteknik firması Satış Müdürü Serkan Canik’in yeni nesil ölçme teknolojilerine ilişkin yaptığı konuşmanın ardından söz alan Teknik Destek Mühendisi Yasin Konyar, yeni nesil haritalama teknolojileri olan dronlara ilişkin yaptığı kapsamlı sunum katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Konyar, piyasada yaygın olarak kullanılmakta olan iki farklı model dronun aralarındaki avantajlar ve dezavantajları anlattı. Ayrıca dronlar ile elde edilen verilerin değerlendirilmesi noktasında kullanılan yazılımlar ve bu yazılımlara ilişkin detaylar aktarıldı. Yapılan sunumun ardından Sakarya semalarında bahsi geçen her iki dron ile deneme uçuşu gerçekleştirildi. 

SAMEK’ler için kayıt takvimi açıklandı SAMEK’ler için kayıt takvimi açıklandı

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Sakarya Temsilcisi İrem Serdaroğlu, sektörün gelişimi, daha kaliteli hizmetin sunulması için oda olarak gereken sorumluluğu üstlenmeye devam edeceklerini vurgulayarak, Sakarya’da ilk kez gerçekleştirilen bu tanıtım toplantısına katılan çalışanlara ve firma yöneticilerine teşekkür etti. Serdaroğlu, sektörle yenilikçi ve teknolojik çalışmaları paylaşmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

8-306-48