Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan canlı yayında ‘Satın aldım’ dediği Büyükşehir Belediyesinin yaptırdığı ticaret merkezinin en üst katındaki bin 600 metrekarelik yerden vazgeçti. SESOB yönetim toplantısında bu kararını açıklayan Alişan şimdi daha ucuza başka yer arıyor.

İncir ağacından düşüp hastanelik oldu İncir ağacından düşüp hastanelik oldu

Sakarya  Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB)  Başkanı Hasan Alişan’ın, yeniden başkan seçildiği gün  canlı yayında müjde olarak açıkladığı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin karşısında  Büyükşehir belediyesi tarafından yaptırılan Ticaret Merkezinde bulunan bin 600 metrekarelik yeri almaktan vazgeçtiği öğrenildi.

ARAŞTIRMA HASTANESİ KARŞISINDA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) merkez kampüsünün karşısında Toplam 88 ofis ve iş yerinin bulunacak Ticaret Merkezindeki bazı iş yerleri daha önce gerçekleştirilen ihaleler ile satılmış, bazıları ise ihaleye çıkmasına karşın talipli çıkmadığı için satılmamıştı.

İLK ÖNCE BAŞKAN YÜCE DUYURDU

İş yerlerinin satışına yönelik çalışmalar sürerken, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, belediye meclisinin nisan ayı toplantısında; "Bedava yapıyoruz, cebimizden bir şey çıkmıyor. SESOB’la da anlaştık. En üst katını da komple SESOB alacak" ifadeleriyle bazı iş yerlerinin SESOB tarafından satın alınacağını duyurdu.

ALİŞAN: "ÜST KATI KOMPLE ALDIM"

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (SESOB) 7 mayıstaki genel kurulunda yeniden başkanlığa seçilen Hasan Alişan da söz konusu satın almaya yönelik genel kurul üyelerinden yetki almıştı.

SESOB Başkanı Hasan Alişan, Tv264’te Gazeteciler Soruyor programında, “ Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ticaret Merkezi’nin en üst katı olan bin 600 metrekarelik yeri satın aldım. Önümüzdeki dönemde inşallah tapu töreni yapacağız. SESOB yeni merkezin üçüncü katına taşınacak” ifadelerini kullanmıştı.

TAŞINIYORUZ’ DEMİŞTİ

Alişan benzer ifadeleri başkan seçildikten sonra düzenlediği basın toplantısında  gazetecilere Ticaret Merkezinin üst katını 15 milyon liraya satın aldıklarını söylerken, "Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu Ticaret Merkezi'nde 1600 metrekarelik üst katı komple aldım. Kendi öz kaynağımızla 15 milyona satın aldım. SESOB yeni merkezin üçüncü katına taşınacak. SESOB'a günde 5 bin kişi girip çıkıyor. Yeni yerimizde çevreye de büyük hareketlilik gelecek" ifadelerini kullanmıştı.


BÜYÜKŞEHİR İHALE İLANI YAYINLADI

Ancak  Hasan Alişan’ın aldım dediği SESOB'un taşınacağı iş yerlerinin satışıyla ilgili Büyükşehir Belediyesi  2 kez ihaleye çıktı .Daha önceki ihalelerde bazılarının tek tek satışa çıkarıldığı görülen 23 iş yeri, müşterek olarak satışa çıkarıldı.

A giriş 2. katta bulunan 52 - 74 numaralı bağımsız bölümlerden oluşan toplam 23 iş yerinin toplam brüt alanı 3 bin 180 metrekare, toplam net alanları ise bin 460 metrekare olarak açıklandı.

PAHALI GELDİ VAZGEÇTİ

SESOB Başkanı Hasan Alişan ‘satın aldım’ dediği bin 600 metrekareden oluşan 23 işyerini almaktan vazgeçti.  Mayıs ayında 15 milyon lira olarak açıklanan yerin fiyatının artması ve bazı isteklerin yerine getirilmemesi  nedeniyle Alişan’ın burasını almaktan vazgeçtiği ve SESOB’un bulunduğu Sakarya Caddesi’ndeki İl Emniyet Müdürlüğünün bulunduğu yerde yapılan yeni işyerine düşündüğü öğrenildi.

YÖNETİMDE KONUŞULDU

SESOB Başkanı Hasan Alişan’ın yönetim kuruluyla birlikte yaptığı toplantıda bu görüşünü açıkladığı da öğrenildi.

Medyabar