Mesih olduğunu iddia eden, Eski Refah Partisi İstanbul Milletvekili Eski Akyazı Müftüsü Hasan Mezarcı, bu kez içki yasağı ve tesettürle ilgili dini ahkamı iptal ettiğini söyledi.

Yeniden Refah Partisi eski İstanbul Milletvekili Eski Akyazı Müftüsü Hasan Mezarcı, 2000’lerin başında kendisini  “Mesih” olarak ilan etmişti.

Bir süredir dini kurallarla ilgili paylaşımlar yapan ve yasakları kaldırdığını söyleyen Mezarcı, bu kez de dini güncellediğini söyleyerek bazı haramları helal kılmaya yetkisi olduğunu iddia etti. Mezarcı, içki yasağı ve tesettürle ilgili dini ahkamı iptal ettiğini söyledi.

Elektrikli Skoda Octavia yakında geliyor Elektrikli Skoda Octavia yakında geliyor

Katıldığı bir Youtube programında "Benim bazı haramları helal kılmaya yetkim var" diyen Mezarcı, "İçki yasağıyla ilgili dini ahkamı iptal ettim. Tesettür, harem, selam onunla ilgili dini ahkamı iptal ettim. Kadınlar artık mecbur değil. Dolayısıyla dininizi güncelleyin..." dedi.

‘HİÇBİR PARTİYE SEMPATİ DUYMADIM’
Refah Partisi’nden 1991-1995 yılları arasında milletvekilliği yapan Mezarcı, hayatı boyunca hiçbir partiye sempati duymadığını savundu. Hasan Mezarcı, “Hayatım boyunca hiç bir tarikata, cemaate, örgüte, partiye sempati duymadım. Özgürlüğümü kısıtlayacak hiçbir yapıyla yürüyemem” dedi.

"BAZI HARAMLARI HELAL KILMAYA YETKİM VAR"
Kendisine Allah’tan gelen bilgilerle "dini güncellediğini" öne süren Hasan Mezarcı, şunları söyledi:

"Benim Mesih olduğumu Allah pek çok kişiye de gösteriyor. Diğer peygamberlerden farklı olarak... Bana Allah Musa'nın turda ne yaşadığını teorik olarak değil adeta yaşatarak gösterdi. İş Kur'an'a gelince Müslümanlar, Muhammed'i aradan çıkarıyorlar... Ya Allah'ı konuşturuyorlar. Vallahi yalan söylüyorlar. Hz. Muhammed böyle bir şey söylemedi. Benim bazı haramları helal kılmaya yetkim var. İçki yasağıyla ilgili dini ahkamı iptal ettim. Tesettür, harem, selam onunla ilgili dini ahkamı iptal ettim. Kadınlar artık mecbur değil. Dolayısıyla dininizi güncelleyin... Hayatım boyunca hiç bir tarikata, cemaate, örgüte, partiye sempati duymadım. Özgürlüğümü kısıtlayacak hiçbir yapıyla yürüyemem"