Fındık yevmiye ücretleri açıklandı Fındık yevmiye ücretleri açıklandı

23 Haziran 2017 günü Akyazı Kuzuluk’ta “havuz faciası” olarak bilinen olayda yaşları 14-17 arasında olan üç çocuk girdikleri havuzda elektrik akımına kapılarak hayatlarını kaybetmişlerdi. Aynı olayda işletme sahibi de oğlu ile birlikte hayatını kaybetmişti. 

Facianın üzerinden 7 yıl geçti ve 8'inci yıla girildi. Çocuklarını kaybeden üç ailede kaybettikleri çocuklarını unutmadılar ve o gün bugün adalet arayışlarını sürdürmeye devam ediyorlar.  

Gökay Yıldırımgeç hayatını kaybettiğinde henüz 14 yaşındaydı. 23 Haziran 2017 günü Kuzuluk’ta “havuz faciası” olarak bilinen olayda iki arkadaşı Nurullah Önlütürk(16) ve Davut Mert Kaliç (17) ile birlikte girdikleri havuzda elektrik akımına kapılarak hayatlarını kaybetmişlerdi.

Havuz faciası olayının üzerinden 7 yıl geçti ve 8 nci yıla girildi ama çocuklarını kaybeden üç aile de olayı unutamadı. Geçmiş yıldönümlerinde olduğu gibi bu yıl dönümünde de durum değişmedi. Aileler çocuklarının mezarı başlarına giderek yine gözyaşı döktüler. Dualarını yaptılar ve üzgün bir şekilde evlerine geri döndüler. 

Kuzuluk Şose Mahallesi merkez mezarlığında ebedi ikametgahında yatmakta olan Gökay’ın annesi, halası, abisi

de her zaman olduğu gibi bu ölüm yıldönümünde de Gökay’ın mezarı başındaydılar.  

Babası Sezer Yıldırımgeç’te Mahalle Muhtarı Nail Ünlütürk ile birlikte öncülük yaptığı imece usulü temizlik davetine uymak ve çalışmak için o da mezarlıktaydı ve çocuğunun yattığı mezarlığın tertemiz olması için ter döküyordu. 

Yıldırımgeç ailesi, "Facianın üzerinden 7 yıl geçti, 8'inci yıla girdik. Dosyamız şu an itibarıyla Yargıtay’da. Yargıtay’dan istinat mahkemesinin verdiği kararı bozmasını bekliyoruz" açıklaması yaptılar.

Bu Havuzda Ld LerAilesi G Kay' Yine Yaln Z B Rakmad-9