Bilim kurgu alanında gerçekleştirilen atölye çalışmalarıyla, gençlerin kültür ve sanat alanında yenilikçi modellerle yaratıcı ürün/eser üretme becerilerinin geliştirilmesinin amaçlandığı proje kapsamında kurgu atölyesi, senaryo atölyesi, dijital karakter tasarım atölyesi ve animasyon atölyesi olmak üzere dört farklı kategoride eğitimler gerçekleştiriliyor.

7d118090-a9f9-40b4-8630-43f5baba6e45

Gençlerin ilgisini çeken bilim kurgu alanında yerli eserlerin üretilmesini teşvik etmek, kültürel köklerimizden beslenerek kendi bilim kurgu hikâyemizi oluşturmak amacıyla iki grup şeklinde yapılacak çalışmada yazarlık becerisi olan öğrencilere yönelik kurgu ve senaryo yazım eğitimleri verilecek.

Bu öğrenciler alacakları eğitim sonucunda bilim kurgu türünde öykü senaryosu yazacaklar. Diğer grupta yer alan öğrenciler de yazılan senaryoya uygun olarak karakter tasarımı ve kısa animasyon filmi oluşturacaklar. 

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği proje çalışmalarının ekim ayında sonlanmasıyla bilim kurgu öykü kitabı ve bilim kurgu kısa animasyon filmi ortaya çıkmış olacak.

ac280c30-611c-4a60-b4fc-2ea9a2d4a7cc