Sakarya Büyükşehir Belediyesi yeni bir yaz sezonu için hazırlıklarını sürdürüyor. Kuzey sahilleri Karasu, Kocaali ve Kaynarca için cankurtaran ve güvenlik hizmetini sağlayan Büyükşehir, yeni sezon için mülakatlara başladı.

“Hayat” timi olarak adlandırılan cankurtaranlar için yapılan mülakatlar, katılımcılar için zorlu bir sınava dönüştü. İtfaiye Daire Başkanlığı’nın hazırladığı mülakatlar Adapazarı Yüzme Havuzu’nda gerçekleşti.

21 işe alım için başvuru yapan 55 cankurtaran havuzda 200 metre serbest yüzme, 3 metreden manken çıkartma, 15 metre su altında ilerleme ve 25 metre su üstünden adam çekme gibi zorlu testlerden geçti. Yapılan derecelere göre sıralama puanı verilen cankurtaranların seçimi yapılacak.

Sakarya sahillerinde Kaynarca’da 2, Karasu’da 29 ve Kocaali’de 14 olmak üzere toplam 45 cankurtaran kulesi bulunuyor. 76 personelin görev yapacağı sahillerde, 6 adet jet ski, 1 ATV ve 1 zodiac bot kullanılacak.

Merhum başkan Fevzi Kılıç için anma programı yapılacak Merhum başkan Fevzi Kılıç için anma programı yapılacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Yeni bir yaz dönemi ile birlikte vatandaşlarımızın huzuru ve can güvenliği için güçlü bir çalışma kadrosu oluşturarak sezon boyunca görevinin başında olacak kişileri seçiyoruz. Hiç can kaybı yaşamadan yaz sezonunu tamamlanmayı hedefliyoruz. Düzenlediğimiz mülakatların sonucunda aramıza katılacak olan yeni arkadaşlarımızın ‘hayat’ timi ekibine en kısa zamanda adapte olmalarını hedefliyoruz” denildi.

Hayat Nöbetçilerinin Zorlu Sınavı Büyükşehir Kayıpsız Bir Sezon Hedefliyor 4Hayat Nöbetçilerinin Zorlu Sınavı Büyükşehir Kayıpsız Bir Sezon Hedefliyor 5Hayat Nöbetçilerinin Zorlu Sınavı Büyükşehir Kayıpsız Bir Sezon Hedefliyor 3Hayat Nöbetçilerinin Zorlu Sınavı Büyükşehir Kayıpsız Bir Sezon Hedefliyor 2Hayat Nöbetçilerinin Zorlu Sınavı Büyükşehir Kayıpsız Bir Sezon Hedefliyor