Uluslararası Bisiklet Birliğince "Bisiklet Dostu Şehir" unvanı verilen Sakarya'da, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasına katkı sunmak amacıyla HALK54, bisiklet sevenler için yeni bir program başlattı. Haber koordinatörü Nurettin Eryılmaz’ın sunduğu görsel yönetmenliğini Fuat Koçer’in üstlendiği program ayda bir yayınlanacak. Bisiklete dair keyifli görüntü ve röportajları keyifle izleyebilirsiniz. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya'nın Uluslararası Bisiklet Birliğinden (UCI) den “dünyanın bisiklet şehri “ ünvanlı almıştı.
Bir yıl önce Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Danimarka'da UCI Başkanı David Lappartient ve jüri heyetinden aldıkları "Bisiklet Dostu Şehir" ödülünü kente ve ülkemize kazandırmıştı.

Uluslararası bisiklet yarışları ve şehirde bisiklet kullanımının yaygınlaşması için önemli projeler hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, vatandaşlara bisiklet dağıtarak bisiklet kullanılmasını özendirme çalışmalarını aralıksız sürdürürken, bisiklet yollarının yapımının yüz yirmi kilometreye kadar ulaştığı bildirildi.